Karadeniz Pet

Yavru sanırsam yem kıramıyor şu an hastamı sizce (ssli)

Voltelos

Yeni Üye
Benim dişi biraz hırcın önüne gelen kuşa hırlıyor anne yeşil baba yeşil kuşlardan biri mavi çıkınca hırlamaya başladı tüydedir felan dedim boşverdimde bu seferde mavi yavru kuşum hırlamaya başladı tek babasına hırlamıyor ve 40. gününe rağmen hala yem için ötüyor, babası eskdien beslerdi ama şu an azalttı bende babası ve mavi yavrusunu ayrı bi kafese aldım mama-aspur koydum aspuru ymeeye çalışıo ama kırıyomu anlamadım çıtıt çıtır sesler geliyor ara sırada mamaya gidiyor felan sizce durumu kötümü gözüküyor

10839739_953845151310937_1671199392_o.jpg

703175_953845137977605_113178229_o.jpg

10844636_953845134644272_1120514372_o.jpg

Son düzenleme:
kuş devamlı bu şekilde kabarıyormu kabarıyorsa hastada olabilir normal görünmüyor..ayrıca tabana yem serpiştirin ve ayrı bi kafese alın

kuş devamlı bu şekilde kabarıyormu kabarıyorsa hastada olabilir normal görünmüyor..ayrıca tabana yem serpiştirin ve ayrı bi kafese alın

yok herzaman kabarmıyor da ayrı kafes olayını çözemedim : / ne gibi yararı oluyor aydınlatırmısınız

benimde 2 aylık yavrum var şuan onlarda böyleydi 40-50 günlük oldukları halde babadan yem istiyorlardı. bende tecrübesiz olduğum için açlar sanıyordum meğersem üşengeçlikmiş onların ki sonradan fark ettim. yemleri gayet rahat yedikleri halde baba yanlarına gidince beslesin diye bağırıp ağızlarını açıyorlardı ;)

ve yavrumun teki aynı sizin ki gibi maşallah yavrunuza ;)

ha bir de şunu da sölemeden edemicem. renkleri farklı diye kötü davranıyor gibi bir şey demişsiniz. benim 2 yavrumdan biri babaya diğeri de bembeyazdı yani ikisinede benzemiyordu. anne sürekli beyaz olanı atmaya hırpalamaya çalışıyordu bana da garip gelmişti :)

Kuşlarınız yem kırabilir yavrularınızı ayırın derim. Maşaallah

Saolun hepiniz geldim salıncakta sallanıyordu kereta ben yinede kabuksuz yem aldım onu koyim yemliğine bide cinsiyetleri mavinin kız diye tahmin ettim tahminim doğrumu yada şimdilerde belli olurmu cinsiyet ?

yok herzaman kabarmıyor da ayrı kafes olayını çözemedim : / ne gibi yararı oluyor aydınlatırmısınız

genellikle anne baba yavru buyudukten sonra kafeste istemezler yavruyu hem çiflesme olayında anne babaya rahatsızlık verir hem de anne yumurtaya yatarsa anneyi rahatsız eder annede yavruyu öldürür bu cok karsılastığımız bi olay kucuk bı kafes alıp yavruya tahsıs ederseniz yavruda kendı basına yem yemeyi gelişletir ancak kusunuz da bı problem olabılır devamlı kabarması normal değil ancak hastalık durumunda kabarma olur

Geri