petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru sanırsam yem kıramıyor şu an hastamı sizce (ssli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Voltelos tarafından 7 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Voltelos

Voltelos New Member

Beğenileri:
    0
    Benim dişi biraz hırcın önüne gelen kuşa hırlıyor anne yeşil baba yeşil kuşlardan biri mavi çıkınca hırlamaya başladı tüydedir felan dedim boşverdimde bu seferde mavi yavru kuşum hırlamaya başladı tek babasına hırlamıyor ve 40. gününe rağmen hala yem için ötüyor, babası eskdien beslerdi ama şu an azalttı bende babası ve mavi yavrusunu ayrı bi kafese aldım mama-aspur koydum aspuru ymeeye çalışıo ama kırıyomu anlamadım çıtıt çıtır sesler geliyor ara sırada mamaya gidiyor felan sizce durumu kötümü gözüküyor

#1 Voltelos, 7 Aralık 2014
    Son düzenleme: 7 Aralık 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bu kuş çok rahat yem yer, ayrı bir kafese alıp bir takip et istersen, tabandaki ızgarayı çıkarıp tabana yem serpiştirirsin.

3. Voltelos

Voltelos New Member

Beğenileri:
    0
    Valla korkuyorum yem yiyebiliyorsa niye kanatlarını açıp yavru gibi ötüp yem bekliyo anlamadım : /

4. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    kuş devamlı bu şekilde kabarıyormu kabarıyorsa hastada olabilir normal görünmüyor..ayrıca tabana yem serpiştirin ve ayrı bi kafese alın

5. Voltelos

Voltelos New Member

Beğenileri:
    0
    yok herzaman kabarmıyor da ayrı kafes olayını çözemedim : / ne gibi yararı oluyor aydınlatırmısınız

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  7. Voltelos

Voltelos New Member

Beğenileri:
    0
    yarında okul var aksi gibi sabah kabuksuz yem bakmaya gidicem umarım kötü bişi olmaz : /

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    benimde 2 aylık yavrum var şuan onlarda böyleydi 40-50 günlük oldukları halde babadan yem istiyorlardı. bende tecrübesiz olduğum için açlar sanıyordum meğersem üşengeçlikmiş onların ki sonradan fark ettim. yemleri gayet rahat yedikleri halde baba yanlarına gidince beslesin diye bağırıp ağızlarını açıyorlardı ;)

ve yavrumun teki aynı sizin ki gibi maşallah yavrunuza ;)

ha bir de şunu da sölemeden edemicem. renkleri farklı diye kötü davranıyor gibi bir şey demişsiniz. benim 2 yavrumdan biri babaya diğeri de bembeyazdı yani ikisinede benzemiyordu. anne sürekli beyaz olanı atmaya hırpalamaya çalışıyordu bana da garip gelmişti :)

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Kuşlarınız yem kırabilir yavrularınızı ayırın derim. Maşaallah

10. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Aman ne tatlı şey pofuduk pofuduk, maşallah. :)

11. Voltelos

Voltelos New Member

Beğenileri:
    0
    Saolun hepiniz geldim salıncakta sallanıyordu kereta ben yinede kabuksuz yem aldım onu koyim yemliğine bide cinsiyetleri mavinin kız diye tahmin ettim tahminim doğrumu yada şimdilerde belli olurmu cinsiyet ?

12. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    genellikle anne baba yavru buyudukten sonra kafeste istemezler yavruyu hem çiflesme olayında anne babaya rahatsızlık verir hem de anne yumurtaya yatarsa anneyi rahatsız eder annede yavruyu öldürür bu cok karsılastığımız bi olay kucuk bı kafes alıp yavruya tahsıs ederseniz yavruda kendı basına yem yemeyi gelişletir ancak kusunuz da bı problem olabılır devamlı kabarması normal değil ancak hastalık durumunda kabarma olur

Sayfayı Paylaş