Karadeniz Pet

Yavru ve Ebeveynlerin Aynı Kafeste Bulunma Sorunsalı

cey

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bizim bir dişi kuşumuz vardı yanına erkek aldık vs. şuan 19 günlük bir yavruları var yuvalıkta ailem dişi kuşun tek olduğu zamanları özledik ille de erkek kuşu verelim anne ve yavru aynı kafetse yaşasınlar dişi de eskisi gibi bizimle oynasın diyorlar bu hususta bazı sorularım olacak
1) Erkek kuşu vermek Dişiyi nasıl etkiler?
2) Dişi kuş yavruşu ile ayni kafeste yaşayabilir mi? (Yavru erkek çıkarsa ilerde çiftleşirler mi ? Yavru dişi çıkarsa kavga ederler mi?
3) Erkeği verirsek dişi bizimle ilgilenir mi yoksa bizi silmiş midir?
Ben derim ki erkeği vermeyelim yavruya yeni kafes alayım (aileme yavruyla ilgilenin desem de onlar ille de dişi kuşla eskisi gibi olmak istiyorlar) Mantıklı bir açıklama ile ailemi ikna etmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz :/

Sadece şey söyliyim yavruları alıştırmak daha kolay olucak ben de yavru büyüttüm ve kendime alıştırmak için satmadım şu an kuş benden ayrılmıyor konuşmaya bile başladı [emoji3]. Bence yavrular dan alıştırabilirsiniz bırakın çifti ayırmayın derim öyle mutlu kalsınlar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim kuşlar birbirleriyle eşleşmişler niye ayırasınız ki. Yavruyu alın ayrı kafese aileniz onunla ilgilensin. Yavru kuş ve anne-baba kuş yavru kuş yem kırmayı öğrendikten sonra ayırın aksi takdirde kavga çıkabiliyor yavru kuş sürekli anne ve babadan yem istemeye devam edeceği için. Anne kuş ve yavru kuşlar çiftleşmezler bu durum kardeş kuşlarda görülebilir fakat.

• Beğen
Tepkiler: cey
ben sana bu isin olurunu soylerim ama 2 kafes daha lazim :D

• Haha
Kardeşim kuşlar birbirleriyle eşleşmişler niye ayırasınız ki. Yavruyu alın ayrı kafese aileniz onunla ilgilensin. Yavru kuş ve anne-baba kuş yavru kuş yem kırmayı öğrendikten sonra ayırın aksi takdirde kavga çıkabiliyor yavru kuş sürekli anne ve babadan yem istemeye devam edeceği için. Anne kuş ve yavru kuşlar çiftleşmezler bu durum kardeş kuşlarda görülebilir fakat.
Teşekkür ederim cevabınız için benim de planım bu yönde çok da alıştılar birbirlerine ben asla vermek istemem ailem dişiye takti kafayı ondan bir de zaten kafes almak istemedikleri için de nazlanıyorlar annelerin nereye koyucaz ev küçücük klişesi yani ama bi şekilde halledicem bakalım :)

20191130_132649.jpg

@Levent ACAR hocam bizim kafes küçük de biraz Yavruyu ayırınca yavru bu kafeste dursa anne babaya söyle bi kafes almayi düşünüyorum fiyatları hangi civaralarda oluyor ya da önerir misiniz ikna edersem bundan almayi dusunuyorum

Internette 50 tl diyor ama internetten hiç almadım dışarda bu boy kafesler hemen hemen aynı fiyat mıdır bana ucuz geldi de 45×35 mış bu kafes
502134305_tn50_1.jpg

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 44764

@Levent ACAR hocam bizim kafes küçük de biraz Yavruyu ayırınca yavru bu kafeste dursa anne babaya söyle bi kafes almayi düşünüyorum fiyatları hangi civaralarda oluyor ya da önerir misiniz ikna edersem bundan almayi dusunuyorum

Internette 50 tl diyor ama internetten hiç almadım dışarda bu boy kafesler hemen hemen aynı fiyat mıdır bana ucuz geldi de 45×35 mış bu kafes
Ekli dosyayı görüntüle 44765
Çiftiniz için bu kafes diğerinden daha iyi olacaktır internette 50 tl bende birkaç gün önce bakmıştım petshop larda 70 80 olabilme ihtimali var ben evde üretim yapan kişiden aldım 40 tl ye sıfır olmasa da az kullanılmıştı bu arada kuşlarınız çok güzelmiş maşallah tüyü kadar ömrü olsun

Son düzenleme:
  • Beğen
Çiftiniz için bu kafes diğerinden daha iyi olacaktır internette 50 tl bende birkaç gün önce bakmıştım petshop larda 70 80 olabilme ihtimali var ben evde üretim yapan kişiden aldım 40 tl ye sıfır olmasa da az kullanılmıştı bu arada kuşlarınız çok güzelmiş maşallah tüyü kadar ömrü olsun

Teşekkürlerr :) olmadı internetten alırım

İmkan varsa biraz daha büyüğünü alın. 55cm.

Geri