Karadeniz Pet

Yavrular ve anne baba ile otobüs yolculuğu

Mrvvv

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba
En büyük yavru yaklaşık 20 günlük olmak üzere dört adet yavrulu çiftim var lakin şehir değişikliği sebebi ile evde bırakmak zorundayım. Otobüste bagaj kısmı dışında hayvan kabul etmiyorlar. Sizce yuvalığı kafesin içine koyup komple götürmeli miyim 5 saatlik yolda yoksa evde bırakmalı mıyım? Açıkçası evdekilerin benim kadar ilgili olması mümkün değil çiftin de yoldan vs etkilenip yavrulara zarar vermesinden çekiniyprum
Nasıl bir çözüm bulmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim

F9263851-9937-4F8A-A8EF-08EA5D648474.jpeg

Özel aracınızla gidecekseniz rahatlıkla 20 günlük yavrulu çifti götürebilirsiniz diyecektim ama otobüsle biraz sıkıntı. Siz kaç gün içinde geleceksiniz ki? Evde hele birileri de varsa yemliğini suluğunu koyun siz gelene kadar sıkıntı olmayacaktır.

Aynen arkadaşın dediği gibi evde birileri varsa kesinlikle risk almayın derim

Özel aracınızla gidecekseniz rahatlıkla 20 günlük yavrulu çifti götürebilirsiniz diyecektim ama otobüsle biraz sıkıntı. Siz kaç gün içinde geleceksiniz ki? Evde hele birileri de varsa yemliğini suluğunu koyun siz gelene kadar sıkıntı olmayacaktır.

Ne yazık ki bir ay yokum yemini suyunu koyarlar ama yuva kontrolü vs yapamazlar anne baba bide bu gün tekrar çiftleşmeye çalıştı açıkçası aklımın kalmasını istemiyorum lakin götürürsem de yavruları kaybederim diye korkuyorum

Yavruları kaybetmezsiniz bu zamandan sonra yer değişikliği bile olsa gene bakarlar

Aynen arkadaşın dediği gibi evde birileri varsa kesinlikle risk almayın derim

Kuşlar dört yumurta ve yeni yavru çıkmışken otobüsle götürmek zorunda kalmıştım ne yazık ki vicdansız muavin otobüse almama izin vermeyip bagaja koymuştu şükür sadece tek yumurta kaybım oldu dört yavru çıktı yumurtadan ama işte dönüşte tekrar götürmeyi sizce risk edeyim mi öbür türlü de iyi bakılıyor mu diye aklım kalacak bir ay en az gelmeyeceğim çünkü

Ben kendi aracımla aynı bu şekilde üç yavrulu kuşlarımı götürdüm, çok tereddüt de yaşamıştım fakat hiç bir sıkıntı olmadı. Aslında yavrular da büyümüş ve sıkıntı olacak bir durum kalmamış gibi. Yemini suyunu vermeleri kafi olacaktır. Bir tek yeme düşme zamanı yavrulara dikkat etmek gerekecektir. Ama otobüs bagajında 5 saat yavrulu kuş yolculuğunun çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Çiftiniz sağlammış kendiniz söylüyorsunuz yumurta haliyle kalkmadıysa yavru varken beslememezlik yapmaz çok büyük ihtimal çünkü bende mesela yumurtalı çiftim var bir kere yer değiştirmek zorunda kaldım o çift yumurtalara yatmadı ama yavrulu çiftimi yer değiştirdim onlar baktılar yani yavrusu çıksın nereye götürürseniz büyük ihtimal bakarlar yani o yeniden çiftleşme olayı götürmezseniz biraz sıkıntı yaratabilir sizlere yavruları daha küçük şimdiden çiftleşmeye çalışıyorlarsa geldiğiniz de ölü bulmayın yavrularınızı

Çiftiniz sağlammış kendiniz söylüyorsunuz yumurta haliyle kalkmadıysa yavru varken beslememezlik yapmaz çok büyük ihtimal çünkü bende mesela yumurtalı çiftim var bir kere yer değiştirmek zorunda kaldım o çift yumurtalara yatmadı ama yavrulu çiftimi yer değiştirdim onlar baktılar yani yavrusu çıksın nereye götürürseniz büyük ihtimal bakarlar yani o yeniden çiftleşme olayı götürmezseniz biraz sıkıntı yaratabilir sizlere yavruları daha küçük şimdiden çiftleşmeye çalışıyorlarsa geldiğiniz de ölü bulmayın yavrularınızı

Çok haklısınız en iyisi götürmek çünkü aile bireyleri benim kadar önem veremezler risk edip götüreceğim sanırım size ufak bir soru daha sormak isterim şimdi bu gün baktığımda erkek sürekli bağırıp ayak atmaya başladı ve bir ara çiftleştikleri zamanlardaki sesleri geldi açıkçası dediğinizin olmasından korkuyorum dişi çiftleşirler de yeni yumurta yapıp yavrulara bakmazsa diye. Sizce ne yapmalıyım yumurtlarsa yumurtaları alıp atmalı mıyım çünkü yeşil olan benim dört yıllık kuşum çok kur yapınca eş almak zorunda kaldım üretici de olmadığımdan ancak dört kuşa bakabilirim

Yani resimden gözüktüğü kadar yavruları daha çok küçük yumurtlarsa başka çiftiniz yoksa tek çare atmak ama yumurtaya yatan başka çiftiniz varsa ona sürün yavruları tehlikeye atmayın

Yani resimden gözüktüğü kadar yavruları daha çok küçük yumurtlarsa başka çiftiniz yoksa tek çare atmak ama yumurtaya yatan başka çiftiniz varsa ona sürün yavruları tehlikeye atmayın

Ben yumurtlayacağını bile tahmin etmiyordum açıkçası çok kavga ediyordu dişi erkeğimle yavrulama süreçleri sürpriz oldu üretici olmadığım için de ne yazık ki dörtten fazla kuşa bakma imkanım yok annem çıldırır dediğiniz gibi o zaman yumurtladıklarında yuvacıktan alır atarım inşallah sorunsuz şekilde büyütürler çok teşekkürler yardımlarınız için

Size de çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Kuşları bagaja koyduğunuzda üstlerine bavul,kutu düşmeyecek biçimde koyun Allah korusun yani ve bir şey daha söyliyeyim kuşlar bu kuluçkayı tamladıklarında yuvalığı alın kuluçka yapmasınlar artık eve döndüğünüzde tekrar takar evde üretime devam edersiniz

Kuşları bagaja koyduğunuzda üstlerine bavul,kutu düşmeyecek biçimde koyun Allah korusun yani ve bir şey daha söyliyeyim kuşlar bu kuluçkayı tamladıklarında yuvalığı alın kuluçka yapmasınlar artık eve döndüğünüzde tekrar takar evde üretime devam edersiniz

Çok teşekkürler o zaman yavrular yuvadan annesi tarafından atıldıktan sonra yuvalığı çekeyim peki tekrar yuvalığı koymasam olur mu çift normal yaşantısına yavrusu devam eder mi

Aynen yavrular anne baba tarafından atıldıktan sonra yuvalığı kaldırın onlar normal yaşantısına devam eder

Geri