Karadeniz Pet

Yavrulari ayirayayim mi?

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Arkadaslar yavrular 30 gunluk oldular yuvadan atladilar hepsi aliyorum yuvaya koyuyorum tekrar atliyorlar.Baska bir kafese alayim mi artik yavrulari..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bf6d1a7234df4f9c5d7089b5b5631380.jpg

Son düzenleme:
ayırmadan önce yavruların kendi başına yem kırabiliryor mu bundan emin olman lazım :) veya ayırdıgında ayrı özel mama alıp yedirmen gerekir ...

Yavrularin anaclardan gorerek yem kirmayi ogrenmeleri gerek, kafesin tabanina dal dari ve aspur koyun.Zamanla aspur oranini azaltim normal yem miktarini arttirirsiniz.Bu arada anaclarin yavrulara davranislarini da gozlemleyin.

Arkadaslar simdi dikkat ettim kafes tabaninda cok sayida bit gordum.Ne yapmam gerekiyor acil...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Yavrularin anaclardan gorerek yem kirmayi ogrenmeleri gerek, kafesin tabanina dal dari ve aspur koyun.Zamanla aspur oranini azaltim normal yem miktarini arttirirsiniz.Bu arada anaclarin yavrulara davranislarini da gozlemleyin.
Yavrular yem yemeye calisiyorlar yavrulardan 2 si yemi yiyor.Anne yavrulari gagaliyor.Biri digerlerinden daha kucuk oldugu icin o henuz yem yemeye baslamadi.Bu yem yiyen yavrulardan ikisini ayirip en kucukleri dursunmu acaba .

Anne gagaliyorsa ayırın aksi halde yarin sabah ölülerini bulabilirsiniz yem kiran abi yada ablalari varsa onlardan ögreneceklerdir

Eğerki anne yavruları gagalıyorsa ve yavruların tüyleri çıkmışsa ayrı bir kafese al.Diğer yem kırmayı bilen yavrular kardeşlerine yem kırmayı öğreteceklerdir.Bit konusuna gelince.Önce çok sıcak sulu bezle telleri ve hertarıfını silip sonrasına domestoslu suyla yıkamalısın.Ardındanda iyice durulayıp güneşte kurutmalısın.Bu işlemlerini evin banyosunda yapma :).Balkonda yap.

Tesekkur ederim arkadaslar yavrulari ayirdik bakalim.Bit konusuna gelincede sanirim yem sicaktan boceklenmis yemin icinde de var bocekler.Hemen yemi degistirdim...

dediz gibi yemden geldi ise kuslarınıza dikkat edin en az 3 gün yakın gözlem altında tutun ağır hastalıklarla karşılaşabilirsiniz özellikle yavrularda o yemden tüketti ise problem yaşarsın onun dışında gerekli adımları açıklamış zaten arkadaşlar yem yemeyi bilen büyük kardeşler öğretir ufaklara anne vuruyorsa hiç bekletme ayır yoksa her an öldürücü zararlar verebilir yavrulara. Yavrulara dal darı at tabana tünek kullanma yemleri aspur ağırlıklı olsun... Sağlıcakla tüyleri kadar ömürleri olur inş

Arkadaslar hepinize tesekkur ederim.Sukur ki yavrularimin ucude yem yiyor kafes tabaninda su an icin bir sikinti gozukmuyor gibi.

Geri