Karadeniz Pet

Yavrularımın Gelişimi Nasıl Gidiyor

ENES SMSR

Yeni Üye
Merhabalar ciftim bendeki ilk kuluçkasında 5 yumurta yaptı ve hepsini çıkardı şu anda da gayet güzel bi şekilde bakıyorlar ve büyütüyorlar ama bir sorum olacak en büyük yavru 22 günlük internetten yavru gelişimine baktığımda 22 günlük yavru neredeyse baya tüylenmiş vücudu kapanmış şekilde fakat benim yavrularda kanat başlarında ve sırtlarında henüz tüylenme yok acaba normal birseymi yoksa tüy hastalığı vs. olabilirmi? Cevaplayan herkese tesekkür ederim..
0da84c1b-938c-451c-a553-04d7cfda7da4.jpg

Yokmu bi fikri olan ya demin rastgeldim anne yavruları dövüyor rahatsız eden de yok gunde 1 kez sadece ben bakıyorum kafasındaki tüyleri yolmus biraz

Malesef dişi kuşunuz yavruların tüylerini yoluyor tedavi yöntemi bilmiyorum bu konu hakkında yardımcı olacak biri inşaAllah çıkar. Benim tek tavsiyem bu kuşu bir daha üretim de kullanmayın

Malesef dişi kuşunuz yavruların tüylerini yoluyor tedavi yöntemi bilmiyorum bu konu hakkında yardımcı olacak biri inşaAllah çıkar. Benim tek tavsiyem bu kuşu bir daha üretim de kullanmayın
Anladım teşekkür ederim yeme düştükten sonra kendim baktığımda toparlar demi bu yavrular tüyleri filan düzelir heralde

Ben sebebi buldum benimkiler yine yumurtlayacak dun ciftlestiler zaten anne o yuzden yapıyor ayırıcam o yuzden.

Dişiyi ayır farklı bi kafese koy ve izle bakalım baba yabruları besleyecek mi besliyorsa dişiyi bidaha oraya koyma baba büyütür onları

Kuşlarınızın mamasına Zeytin yağı- susam- hindistan cevizi . bunları döngülü olarak katın yağ ihtiyacını giderin. Kuşlarınız yeme düştükten sonra B vitamini takviyesi yaparak tekrar çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Anaçlarda yağ eksikliğinden dolayı yavruların tüy köklerindeki taze yağları yiyorlar süt tüyleri ile beraber

Dişiyi ayır farklı bi kafese koy ve izle bakalım baba yabruları besleyecek mi besliyorsa dişiyi bidaha oraya koyma baba büyütür onları
abi ayıracam ayırmaya da 5 yavru 2 si daha tüylenmedi bile baba yetisebilirmi bilmiyorum anne besliyo beslemesine cok guzel besliyo da bunu yapmasa iyiydi

Kuşlarınızın mamasına Zeytin yağı- susam- hindistan cevizi . bunları döngülü olarak katın yağ ihtiyacını giderin. Kuşlarınız yeme düştükten sonra B vitamini takviyesi yaparak tekrar çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Anaçlarda yağ eksikliğinden dolayı yavruların tüy köklerindeki taze yağları yiyorlar süt tüyleri ile beraber
Abi zaten cıkarmıs tüyleri heralde oyle okudum forumlarda korktugum yavruları öldürür diye korkuyorum mama aldım kalamar gaga taşı ballı yem kuş kumu filan herseyleri var vitamin eksikliği varsa dedigin gibi çaresine bakıcam bi sekilde oneriniz varsa soyleyin abi

Zamanında yaşadım aynısını hala daha ediyosa ayır babaları besleyecektir ama gözlemlemen lazım yapamıyorsa tekrar at dişiyi yine izle
abi su anda yuvanın içine talaş attım yavrularla ugrasmayı biraz bıraktı gibi ama bakıyorum sorun olursa ayırıcam