Karadeniz Pet

yavrum ölmek üzere rıca ediyorum çok zordayım

ozlem_00

Meraklı Üye
Arkadaşlar bir günlüğüne evde yoktum kuşlarımı babama emanet ettim geldiğimde anne yavruyu beslemeyi bırakmıştı ve yavru şu an ölecek gibi elimde bayılıyor bundan sonra ben kendim beslemeyi düşünüyorum yavru sabahı çıkaramaz gibi nasıl ve ne ile beslemeliyim ağlıcam şimdi yardım edin lütfen

Özlem hanım Kuşun ağzına hemen 4-5 damla su damlatın. Sonra evde bulgur varsa 2 çay kaşığı bulguru sıcak suyla lapa haline getirene kadar ezin. Lapadan biraz daha ıslak olsun. Ilıdıktan sonra kuru maya varsa evde yarım çay kaşığı da kuru maya katın. Karıştırdıktam sonra şırınga yardımıyla verebilirsiniz.

Özlem hanım Kuşun ağzına hemen 4-5 damla su damlatın. Sonra evde bulgur varsa 2 çay kaşığı bulguru sıcak suyla lapa haline getirene kadar ezin. Lapadan biraz daha ıslak olsun. Ilıdıktan sonra kuru maya varsa evde yarım çay kaşığı da kuru maya katın. Karıştırdıktam sonra şırınga yardımıyla verebilirsiniz.
Şimdi pişmiş yumurtanın sarısı ve cicibebeyi suyla karıştırıp verdim fazla yemedi ve ne kadar vereceğimi bilmiyorum günde kaç defa vermeliyim

günde ortalama 8 defa falan acıkınca ses çıkararak uyarır sizi zaten. Yumurta sarısı ve cicibebe sindirim sistemini bozabilir. Siz dediğim gibi Bulgur ve Kuru maya ile devam edin. Hatta şuan hazırlayın birazdan acıkacaktır tekrar.

günde ortalama 8 defa falan acıkınca ses çıkararak uyarır sizi zaten. Yumurta sarısı ve cicibebe sindirim sistemini bozabilir. Siz dediğim gibi Bulgur ve Kuru maya ile devam edin. Hatta şuan hazırlayın birazdan acıkacaktır tekrar.
Siz öyle mi büyüttünüz çünkü bulgur öldürür ve şişirir diye biliyorum

Siz öyle mi büyüttünüz çünkü bulgur öldürür ve şişirir diye biliyorum
Kursakta şiserse öldürür. Bulguru kuru yedir sıcak suyuda içir kursağında şişsin demediki adam : ) sıcak suyla şişecek zaten lapa yapacaksınız hatta lapadanda sulu olacak .yani suya doyan bulgur daha fazla şişmez.fizik kanunu .

Şimdi petshop tan hazır aldım ama yinede çok az yiyor annesi neden bıraktı onuda anlamadım zaten

Sanasol vitamin ilacı versem olur mu

Kursakta şiserse öldürür. Bulguru kuru yedir sıcak suyuda içir kursağında şişsin demediki adam : ) sıcak suyla şişecek zaten lapa yapacaksınız hatta lapadanda sulu olacak .yani suya doyan bulgur daha fazla şişmez.fizik kanunu .
Sanasol vitamin ilacı versem olur mu

Ne verirseniz verin lapadan biraz daha sıvı olacak. Bi onu bi bunu denemeyin. Bir mamadan başlayıp devam edin. Madem elle besleme maması aldınız onla devam edin.

Geri