Karadeniz Pet

Yavrum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SULEYMAN BORUCU

Meraklı Üye
Bu ilk defa basima geliyor nedenini bir türlü çözemedim siz degerli üstadlara danismak istedim
Yavrularimin fotolardada görüldüğü gibi (suan yavrularim en büyüğü 30 gunluk) kanatlarinin hepsi ciktiktan sonra hepsi tekrar döküldü ilk iki yavru da ayni sekilde boyle sorun sizce nedir ?
VYk0kn.jpg
jn9WJm.jpg

Son düzenleme:
Konu yanlis olmus olabilir yeni duzene alisamadim hala kusura bakmayin

Tüy köklerin de dokuldugunde siyahlik ve kanama var ise fransız tüy hastalığıdır genetik olarak soydan soya aktarılır bu hastalık tam bir tedavisi yoktur . Bu hastalık konusunda tam bilgi sahibi değilim diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır onların da fikrini al

Tüy köklerin de dokuldugunde siyahlik ve kanama var ise fransız tüy hastalığıdır genetik olarak soydan soya aktarılır bu hastalık tam bir tedavisi yoktur . Bu hastalık konusunda tam bilgi sahibi değilim diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır onların da fikrini al
Teşekkür ederim ilginiz icin öncelikle kanama yok ama dokulen ve dokulmeyen dokulmeye yakin tüylerinde tamamen siyahlik var bu attigim yavrunun suan kanatlarinda hic tuy kalmadı döküldu hepsi şuan da da kuyrukta basladi dökülmeler

Teşekkür ederim ilginiz icin öncelikle kanama yok ama dokulen ve dokulmeyen dokulmeye yakin tüylerinde tamamen siyahlik var bu attigim yavrunun suan kanatlarinda hic tuy kalmadı döküldu hepsi şuan da da kuyrukta basladi dökülmeler
maalesef fransız tüy hastalığı. O çifti ayırın ürtim ini yapmayın gelen tüm soyda aynı şey olur maalesef. Çok büyük iht bütün kuşlar aynı sorunu yaşayacak o soydan gelen kardeşlerile beraber

maalesef fransız tüy hastalığı. O çifti ayırın ürtim ini yapmayın gelen tüm soyda aynı şey olur maalesef. Çok büyük iht bütün kuşlar aynı sorunu yaşayacak o soydan gelen kardeşlerile beraber
Butun kuslar dediginiz sadece o anne baba icin mi yoksa uretim haneye bulaşma gibi bi ihtimali olurmu bu hastaligin

Vermis oldugunuz bilgiler icin oncelikle tesekkur ederim @kahramankoroglu söylediğiniz hastaligi detayli arastirdigimda yavrularımın aynisi oldugunu gördüm yardiminiz icin tekrardan teşekkür ederim..

Çok üzüldüm gerçekten inşallah bi çaresini bulursunuz

Geçmiş olsun maalesef o soy dan gelen tüm kuşlarda görülecek tam olarak bilgim yok hastalık hakkında ama tedavisi yok maalesef

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...