Karadeniz Pet

Yavrunun korkması

Oğuzhan Ekici 33

Yeni Üye
Merhaba. 2gün önce 50 günlük bir muhabbet kuşu getirdim.Evde de 2 yaşında kızgın bir dişi var.Ayrı kafesteler ama dişi ötümnce yavru da ötüyor.Bir de bugün tellere dayanıp bacaklarının arasından geçiyordu.Yemi eşeleyip başını bir yerlere sıkıştırıyor.Acaba dişiden mi korkuyor?Ayrı kafesteler aynı odadalar.

Merhaba. 2gün önce 50 günlük bir muhabbet kuşu getirdim.Evde de 2 yaşında kızgın bir dişi var.Ayrı kafesteler ama dişi ötümnce yavru da ötüyor.Bir de bugün tellere dayanıp bacaklarının arasından geçiyordu.Yemi eşeleyip başını bir yerlere sıkıştırıyor.Acaba dişiden mi korkuyor?Ayrı kafesteler aynı odadalar.
Korktuğunu sanmıyorum kuşlar kendi türlerinden birinin sesini duyunca hemen bıcır bıcır öterler :D Benim kuşum da televizyonda kuş sesi duyunca ötüyor mesela. Bir sıkıntı yok. Aynı şekilde yemleri eşelemesi kafasını yemliğe sıkıştırması falan bizdeki belirtiler. Onu oyunculuğundan yaptığını öğrendim. İlk başta bitlendi de kaşıyor diye korktum ama oyun yaptığını anlayınca rahatladım ilgi istiyordur ayrıca. Mesela ben kafese el sallayınca yemliğine inip inip çıkar çılgın gibi. Kafasını sıkıştırır bir yerlere. Merak etmeyin yani sorun yok :cool:

korktuğundan dolayı değil ona ulaşmak için öyle yapıyor yanında kendini daha güvende hissedecek

Geri