Karadeniz Pet

Yavrunun poposu şiş mi yoksa normal mi?

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Sizce normal mi aklıma takıldı sormak istedim

Ekli dosyalar

• P_20180416_230831.jpg
    P_20180416_230831.jpg
    978 KB · Görüntüleme: 14
  • P_20180416_230836.jpg
    P_20180416_230836.jpg
    878.8 KB · Görüntüleme: 17
İnternet malum bişeye baktıgın zaman Allah korusun herşey çıkıyo karşına, aklıma takılacagına sormak istedim, cok sükr
Yavru bunlar daha illaki vücutları tam oturmuş değil o yüzden böyleler

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buda carpık bacak olan, sungeri cikardigm zaman yürüyemiyor düsp kalıyor sizce bu normal mi? Tek bacak üstü yurümeye caslyor

Ekli dosyalar

• P_20180416_230959.jpg
    P_20180416_230959.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 14
Bu pozisyon normal ama bencebyavruyu veterinere götürün bir de

Kücük oldugu icin tedirginim evden çikarmaya, bacakları ikisinide oynatabilyor, fakat yürümeye nasıl alıştiracagimi bilemiyorm, eskisine göre bayagi fark var

Bu pozisyon normal ama bencebyavruyu veterinere götürün bir de

6 veteriner arayp 3 ü biz kus bakmyoruz diyor, 2 si ilac satmak icin her yolu deniyor ama kesin tedavi yok ve dger 1i de uretici varms (ismni vermek istmyorm burdan) ona sorun diyorsa Elazigda veterinerlerin sadece verdigi emege diplomasina saygimiz var. Yoksa kesinlikle zerre cozum odakli degiller mustafa abi

6 veteriner arayp 3 ü biz kus bakmyoruz diyor, 2 si ilac satmak icin her yolu deniyor ama kesin tedavi yok ve dger 1i de uretici varms (ismni vermek istmyorm burdan) ona sorun diyorsa Elazigda veterinerlerin sadece verdigi emege diplomasina saygimiz var. Yoksa kesinlikle zerre cozum odakli degiller mustafa abi
Çok haklısın, aynı şehirde olunca birde yakından tanıyoruz o yüzden halden anlyorz birbirimizin :) dedigi gibi çogu yer bunu söyledi mesela bi resim atayım bu kuşu kuşcuda bu halde bulduk ve kuşçuya kalsa bu kuş çok iyiydi ve hiçbirşeyi yoktu, alıp bakmak istedik götürmedigiz yer kalmadı ama hic bir veterinerde anlamadı röntgene kadar çekildi, kimi yumurta dedi kimi anlamsız sislik dedi, kimi yer hic bakmadı bile, demem o ki ilgilenmiyorlar anlamıyorlar, krem ilac vb kullanmama ragmen ne yazık kı kaybettim :(

Ekli dosyalar

• P_20180121_184157.jpg
    P_20180121_184157.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
  • image-20180214_133504.jpg
    image-20180214_133504.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
  • P_20180214_135757.jpg
    P_20180214_135757.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • image-20180214_134058.jpg
    image-20180214_134058.jpg
    974.5 KB · Görüntüleme: 11
  • image-20180214_134220.jpg
    image-20180214_134220.jpg
    939.4 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Çok haklısın, aynı şehirde olunca birde yakından tanıyoruz o yüzden halden anlyorz birbirimizin :) dedigi gibi çogu yer bunu söyledi mesela bi resim atayım bu kuşu kuşcuda bu halde bulduk ve alıp bakmak istedim götürmedigim yer kalmadı ama hic bir veterinerde anlamadı röntgene kadar çekildi, kimi yumurta dedi kimi anlamsız sislik dedi, kimi yer hic bakmadı bile, demem o ki ilgilenmiyorlar anlamıyorlar
evet kesinlikle. İlgilenmeme sebebi ne ? Cogu kez maddiyat. Kusdan alacagi 20 30 lira, buyukbas kucukbas kedi kopek vs den alacagi 80 100 lira. Tabiki bakmazlar ;) Allah rizasi icin aldk bu kusu kuscudan ne gerekyorsa yapalim dedik ogrenci oldugumuz halde ama bize bir kisi bu kusun neyi var diyemedi. Allah bizden degil onlardan sorsun :(. Neyse burdan bizlere yardimci olan herkese minnetariz sagolun hersey icin:)

Son düzenleme:
Allah binkere @Selçuk YÜKSEL abimizden hocamizdan razi olsun ki hasta kuslarimiza cözüm buluyor yol gösteriyor. Bu adam kakaya bakp kusun resminden tedavi saglyorsa, bizim memleketteki ad

evet kesinlikle. İlgilenmeme sebebi ne ? Cogu kez maddiyat. Kusdan alacagi 20 30 lira, buyukbas kucukbas kedi kopek vs den alacagi 80 100 lira. Tabiki bakmazlar ;) Allah rizasi icin aldk bu kusu kuscudan ne gerekyorsa yapalim dedik ogrenci oldugumuz halde ama bize bir kisi bu kusun neyi var diyemedi. Allah bizden degil onlardan sorsun :(. Neyse burdan bizlere yardimci olan herkese minnetariz sagolun hersey icin:)
Çok haklısın bu sitedeki bircok abinin verdigi tedavilere ve yorumlara veterinerlerden çok çok daha fazla güveniyorum gercekten, keşke maviş içinde buraya yazsaydık :( Allah razı olsun herkesten özellikle Selçuk abinin tavsiye ettiği ilaclarla çok sukr kuşlar çok iyiler maşallah :)

Son düzenleme:
Çok haklısın bu sitedeki bircok abinin verdigi tedavilere ve yorumlara veterinerlerden çok çok daha fazla güveniyorum gercekten, keşke maviş içinde buraya yazsaydık :( Allah razı olsun herkesten özellikle Selçuk abinin tavsiye ettiği ilaclarla çok sukr kuşlar çok iyiler maşallah :)
Bizlerde kuşlarınıza tedavi sürecine girerken ne kadar bilindik bir rahatsızlık olsa da fikir alçaklığın buraya yazıyoruz ki hem fikir olmak için kusun belirtilerine göre ilaç kullanıyoruz örnek vericek olursam benim bir yeşil spangle erkek kuşum var kuş çok aktifken birden kabardı ve yemden kesildi bir kaç gün böyle geçti kuş baya zayıfladı hemen mikostatin verdim.ilk gün ertesi gün kusda bariz bir hareketlenme oldu sonraki 5 gün boyunca triflucan verdim kuş her geçen gün biraz daha iyiye gitti ama bir türlü düzelmedi biter bitmez peşine Flagyle verdim 5 gün ve tim kafesi 3 kere dezenfekte ettim ve ben agizdan damla olarak verdigim.icin 3 gunden sonra vitamin prebiyotik takviyesi verdim kuş artık kafesde telden tele atlar oldu yavru bakmaktan eşine yem vermekten kesilen kuş yavru beslemeye eşine kur yapmaya ve hatta çiftleşmeye başladı tabiki bu kabaran kuşlar için bir genelleme yapmak doğru olmaz benim sorunum bu yolla çözüldü ama koksidiyoz tanısı koyduğum iki kusu. Antibiyotik tedavisine cevap vermedi belkide çok ileri safhada idi ama koksidiyoz hemem götürüyor bunu anlamış oldum daha hala öğreneceğimiz çok şey var sonucda bu canlılar nazik ve kırılgan hemen zayıflayıp yüzden düşebiliyor ve sonuç olarak ölüyorlar bence vitamin gibi miskotatin Flagyle triflucan enrocure gibi ilaçlar her zaman bir köşede bulunmalı

Geri