Karadeniz Pet

Yavruyu yaşatmak icin ne yapabilirim

murat_febe

Meraklı Üye
Arkadslar dun Dogan yavru 1 günde oldu anne yavruyu besliyormu nasil gozlemlerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:40 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

Suan 2. Yavru sabah doğmuş lutfen ustalar yorumlayin

Arkadslar dun Dogan yavru 1 günde oldu anne yavruyu besliyormu nasil gozlemlerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:40 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

anne besliyordur ilk olarak zaten kuş sütü denilen bişeyle besler. bak kursagında az bi sarılık varsa beslemiştir. ki ilk yavruya 1 gündür bişey olmadıysa anne besliyor demektir zaten. bu arada hayırlı olsun inşaallah benimkilerdende o performansı bekliyorum :D

anne besliyordur ilk olarak zaten kuş sütü denilen bişeyle besler. bak kursagında az bi sarılık varsa beslemiştir. ki ilk yavruya 1 gündür bişey olmadıysa anne besliyor demektir zaten. bu arada hayırlı olsun inşaallah benimkilerdende o performansı bekliyorum :D

Simdi bakicm kursağına 1 gün derken sabah baktım yumurtadan çıkmış aksam geldigimde yasıyordu

Kursağı şişse beslenmiş demektir ki dediğin gibi hala yaşıyorsa beslemiştir :D

Sorun olmaz o zaman, hayırlı olsun bakalım :)

Simdi baktım ama kursağı sarı değil oyuk yerinden çıkmış yavru dibine gitmiş yuvaligin elime almadım annesi hic bakmaz diye

Normal duruyorsa durum kötü olabilir uzman arkadaşlar bi baksın

Allahım insallah yasar ya 25 gündür bekliyorum

ya sen eline alıp bak bırak anne o kadar sıkıntı yapmaz. hatta çok net bilmiyorsan eline aldığında hemen bi fotoğrafını çek at herkes baksın daha iyi olur ezbere iş yapıyoruz şuan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:33 -->-> Daha önceki mesaj 21:32 --

ve dediğim gibi şu ana kadar bişey olmadıysa zaten anne beslemiştir o kadar sıkıntı yapma kendine

Moderatör tarafında düzenlendi:
ya sen eline alıp bak bırak anne o kadar sıkıntı yapmaz. hatta çok net bilmiyorsan eline aldığında hemen bi fotoğrafını çek at herkes baksın daha iyi olur ezbere iş yapıyoruz şuan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:33 -->-> Daha önceki mesaj 21:32 --

ve dediğim gibi şu ana kadar bişey olmadıysa zaten anne beslemiştir o kadar sıkıntı yapma kendine

Dun aksam 1 tanesi öldü ondan sıkıntım Buda ölürse diye

1 günde öldü demek istemiş aslında abimiz oldu diye yazdığı için yanlış anlaşılmış

PYkmMQ.jpg
[/url][/IMG] kursak resimdeki gibi değilse aç demektir ve elle beslemek gerekebilir fakat 1 günlük yavru nasıl beslenir bilemiyorum

1 günde öldü demek istemiş aslında abimiz oldu diye yazdığı için yanlış anlaşılmış

PYkmMQ.jpg
[/url][/IMG] kursak resimdeki gibi değilse aç demektir ve elle beslemek gerekebilir fakat 1 günlük yavru nasıl beslenir bilemiyorum

bir günlük yavrunun kursağı o kadar şiş olmaz diye biliyorum

rmMl9a.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:23 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

onu en baştan söylesen daha iyi. bi fotoğrafını atabilirmisin

Foto koydum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

bende onun için diyorum yavrunun fotosunu atsa ona göre yorum yapılır

Foto koydum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:24 --

illakide ama belirli oranda sarılık gözlemlenmeli malesef bir günlük yavru fotosu bulamadım :)

Foto koydum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:33 -->-> Daha önceki mesaj 21:24 --

Arkadaslar yorum bekliyorum

Bakın çok az olsa da bir şişlik var arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım pat diye çıkar çıkmaz anne hemen yedirmeye başlamıyor sıcaklığıyla biraz daha gelişir Siz bir şey yapmayın inşaallah bu yavrunuz yaşar. Muhtemelen kuşunuzun ilk tecrübesi bu durum olabilir. Benim bir çiftimin ilk tecrübesiydi ilk yavrusu öldü peşine çıkan 4 yavruya bakıyorlar maşaallah

Geri