petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yem ayıklama makinası yaptım :)

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve yusufkral tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    slm ben kendim yaptım bir bir yem temizlemem teknini sizlere sunmak istedim öncelikle her türlü düzgün yazılmış yorumlara acıgım iyi kotü vs ...

maliyeti bana 0 tl olmuştur
    mazemeler
    1. pilastik0.5ml su şişesi
    2. lastik
    3. kap
    4. calışan bir elektirikli süpürge
    5. sineklik ben evde fazla sitor perde vardı onunda yanları sineklik gibi onu kulandım

yapılışı
    öncelikle şişenin altını kesiyoruz
    [​IMG][/url][/IMG]
    sonra süpürgenin demirini cıkarıp sinekligi lastik yardımıyla tutturuyoruz
    [​IMG][/url][/IMG]
    üsten görününmü böyle ve sonra kafesteki yem kaplarındaki yarısı yada azı yenilmiş yem leri bir kaba döküyoruz
    [​IMG][/url][/IMG]
    sonra pilastik şişeye resimdeki gördümüz gibi süpürgenin hotumunu sokuyoruz ve süpürgeyi calıştırıp şişenini ucunu yem kabuklara deydiriyoruz va yem kabukları şişnin içine cekilmiş oluyor süpürgenini hortumunu ne kadar az şişeye sokarsak o kadar az yeninlmemiş yem cekeriz cok itittisek yenilmemiş yemleride ceke bilir az itirinizki şişenini içine hortumu yem kabuklarını ceksin sadece
    [​IMG][/url][/IMG]
    ve cektikten sonra süpürgeyi kapatıp yem kabuklarını bir yere dökünüz resimdeki gibi üstekiler temizledigim yem le altaki resimdeki ise pis kabuktur
    [​IMG][/url][/IMG]
    ......şimdi neden bu ugraştıcı şeyi yaptınki diye bilirsiniz normal apartmanda oturdugum için bilirsiniz aşagıdakilerin camları acık oluyor yem üfleyince camdan vs camlardan içeri gire biliyor birde ufleimde azıma yüzüme kafama yem kabukları gele biliyor :)

saygılarmla..

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kullanışlı denemeye değer bir yapı helal olsun

3. Sezer BOZKIR

Güzel, ellerine sağlık, kullanışlı gözüküyor :)

4. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    eline sağlık denemek lazım

5. endoramax

endoramax New Member

Beğenileri:
    0
    ben 1 katta balkonda 30 cm aralık vererek bi yemlikten diğerine döküyordum hafifler rüzgardan ayrılıyordu zaten, akıllı yemlik almadan önce :)

6. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Ben yogurt kovasi oluyor 3 kg luk ona dokuyorum ve kurutma makinesi tutuyordum kabuklar ucup gidiyodu balkonda :)

Sayfayı Paylaş