Karadeniz Pet

YEM KABINA GİRİYOR

M.ömer

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu alalı daha 2 3 gün olmuştur kendisi yavru ve son 1 2 gündür yem kabının içine giriyor orda oturuyor bu alışkanlığı nasıl bıraktırırım?

Benimde 3 aydır baktığım erkeğim yapıyor. Eski tip yemşiğin üzerinde uyuyor falan. Aynı sıkıntodan bende müzdaribim

Muhabbet kuşumu alalı daha 2 3 gün olmuştur kendisi yavru ve son 1 2 gündür yem kabının içine giriyor orda oturuyor bu alışkanlığı nasıl bıraktırırım?

Ortama alışmadığı ve korktuğu için güvenli bir yer arıyor. Eğer size güvenmesini sağlarsanız bu davranışı bırakacaktır. Bunun yolu ise mümkün mertebe kafes dışına çıkarıp kendinize alıştırmanızdır

Son düzenleme:
Benimkide aynı şeyi yapıyodu alıştıkça düzeldi ama bol bol ilgilenin düzelecektir.

ya birde kafesin içine girmek istemiyor sokuyorum çıkmaya çalışıyor ısırıyor karaktersiz

Gençsiniz, evde dura dura sıkılmış dışarı çıkmak istiyorsunuz, kapıyı açıyorsunuz ve adamın bir sizi ümüğünüzden tutup içeri sokuyor, sonra tekrar deniyorsunuz yine aynısı oluyor. Adama karşı koyarsanız karaktersiz olmazsınız değil mi?

Ortama alışmadığı ve korktuğu için güvenli bir yer arıyor. Eğer size güvenmesini sağlarsanız bu davranışı bırakacaktır. Bunun yolu ise mümkün mertebe kafes dışına çıkarıp kendinize alıştırmanızdır
bnm kuşları hergün kafesten çıkarıyorum ama perdelerden aşağıya inmiyorlar.Kafese sokamıyorum bekliyorum acıksınlar susasınlar diye ama yok.Bunu nasıl önlicem koltukların üstüne falan da konmuyorlar.Avizeye keza öyle asla başka biyere konmazlar hep perdelerdeler:Dkendime nasıl alıştırabilriim kafes dışında

Onlarla oyun oynayın. Dikkatlerini çekecek birşeylerle oynadığınızda yanınıza geleceklerdir. Ayrıca elimden onlarca yavru geçti, bu söylediğiniz hiç başıma gelmedi. Acaba kuşlar ne yaşadı ve sizdeyken ne oldu da bu kadar korktular, bunu da düşünmelisiniz.

Pet shoptan aldım kuşlarımı. Eve getirdiğim gün çıkardım kafesten elime falan almadım hiç acaba aldığım yerde mi korktular bilmiyorum ama bunu telafi edebilirim umarım. Kendi çocuğum olsa bukadar ilgilenirdim herhalde :)

Bir öneri olarak, çıngıraklı toplar bu konuda işe yarıyor. Fazla oynamayın, bu sefer de sahiplenip sizden kıskanmaya ve elinizi uzattığınızda ısırmaya başlayabilir.

Tamam teşekkürler öneriniz için. Yarın hemen alcam umarım işe yarar.

Geri