Karadeniz Pet

Yem yeme alışkanlığı

celilshn27

Paylaşımcı Üye
Merhaba bu tık saçma bir soru gibi gelecek belki hepinize ama yardım lazım
Daha ort. 45 günlük yavru muhabbet kuşlarım yemlikten hiç bir şekilde yem yemiyorlar. Bugün yere koyduğum kaseyi çıkardım. Ama hiç bir katkısı olmadı 1 defa bile yemliğe gitmediler.kaseyi sabah 9 civarında çıkardım şuana kadar aç kaldılar şimdi de dayanamayıp kaseyle yem koydum yere acaba nasıl yemliğe alıştırırım?
İsterseniz kuşların resmini koyayım kaç günlükler siz karar verin aldığım yer 35 günlük dedi şuan 45 olmarı gerekiyor eğer doğru bilgi verdiyse aldığım yer

Son düzenleme:
Dal darı gibi yemin varsa onu yemliğin içinden kafese doğru sarkıtmayı deneyebilirsin. ama alışırlar. Aç kalınca yerler.
Şuan dal dari yok malum dışarıya da çıkamıyorum yasak var ballı kraker vardı bitti o da ama birdaha ballı kraker almayacağım okuduğuma göre zararlıymış

Kafesin altındaki plastik tavayı komple çıkart.
Yere birkaç kat kağıt serip kafesi üzerine koy. Yemlikler yere yakın kalacak. Belki öylelikle alışırlar.
Tüneklerin yeri iyi, onları ahşap ile değiştirirsin.
2 yemliği takman yeterli gelir. Yemi çabuk bitirsinler.
Bu yem bitince değiştirmeni öneririm. İçindeki renkli taneler sağlıklı değil.
Gazete kağıdı yerine samanlı paket kağıdı, A3 veya kağıt havlu kullanırsın.
Suluk göremedim?

Yere birkaç kat kağıt serip kafesi üzerine koy. Yemlikler yere yakın kalacak. Belki öylelikle alışırlar.
Suluk göremedim?
Suluk var abi dişi olan koyu mavi kuşun arkasında kalmış attım zaten resmini
54778b3537d971fabbb697583adc18cd.jpg

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suluk göremedim?
Dediğini yaptım abi şuana kadar bir kere bile yemlikten yemediler eni sonu kaseye koydum. Verdim çünkü tüylerini yoluyorlardı bende mecburen koydum zaten koyduğum gibi 1 kase bitti diyebilirim başka ne yapabilirim abi?

Dediğini yaptım abi şuana kadar bir kere bile yemlikten yemediler eni sonu kaseye koydum. Verdim çünkü tüylerini yoluyorlardı bende mecburen koydum zaten koyduğum gibi 1 kase bitti diyebilirim başka ne yapabilirim abi?

merhaba hocam, benim de 2 aylık bi kuşum var geldiğinde 45 günlüktü. ilk başlarda kafesin dibine döküyordum yavru olduğundan yemliğe gelemezse diye, daha sonra yere yakın olacak şekilde yemlik taktım. 1-2 güne yemlikten yemeye başladı tabii yere de koymaya devam ettim ara sıra yerde yem aradığı oluyordu ama azaltarak yere yem koymayı bıraktım. sonuç olarak şimdi kafesin neresine yemlik koyarsam bulup yiyor, sen de bu taktiği deneyebilirsin :). Levent hocamızın dediği gibi yere yakın olması önemli bir detay. Benim kuş yerdeyken kafasının hizasına geliyordu yemliğin tüneği öyle diyim.

bazı kuşlar yemliklerin rengini yapısını vs begenmiyor veya korkuyor yanına yaklaşmıyor.Yemligi değiştirmeyi deneyin ve unutmayın aç kaldıgını anlayınca mutlaka yemlikten yem yiyecektir.

Geri