Karadeniz Pet

YAVRUSU YEME DÜŞMEDEN YUMURTA YAPMIŞ

casto

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba kuşumun 4 yavrusu var ve hiçbiri yeme düşmedi(en küçüğü 28 günlük). Bugün tekrar yumurtlamaya başladı ve yavrular yumurtaya zarar verir diye ayırmak zorunda kaldım. 4 saat önce dal darı verdim ama hiç yememişler ne yapmam gerekiyor açlıktan ölmelerini istemiyorum lütfen yardım edin

selam. bir gözlemleyin bakalım. yumurtaları kırabilmeleri için bayağı ağır olmaları gerekir. (anne-babadan da ağır) daha çok toy oldukları için zarar vereceklerini sanmıyorum. en azından drumu hafifletmiş olursunuz. el ile besleme aparatınız varsa onunla besleyin hem size alışırlar hemen. kurtaracaksanız önce elinizdekileri kurtarın yumurtayı sonra düşünürsünüz.

selam. bir gözlemleyin bakalım. yumurtaları kırabilmeleri için bayağı ağır olmaları gerekir. (anne-babadan da ağır) daha çok toy oldukları için zarar vereceklerini sanmıyorum. en azından drumu hafifletmiş olursunuz. el ile besleme aparatınız varsa onunla besleyin hem size alışırlar hemen. kurtaracaksanız önce elinizdekileri kurtarın yumurtayı sonra düşünürsünüz.
Çok teşekkür ederim artık yeme düşmeleri gerekiyor zaten ama bu yavrular sürekli yem istiyorlar dişi ve erkek kuş da sürekli besliyorlar hani dövme vs hiçbir şey yok,bu gidişle yeme de düşmezlerdi zaten. Yumurta olayı bahane oldu biraz

Merhaba ✨✨
Artık iş yavrulara düşüyor ne kadar kısa sürede yeme duserlerse onlar için o kadar iyi
Anne kuş için bir şey diyemem vücuta bağlı

Geri