Karadeniz Pet

Gold Wings Yem İncelemesi

Merve

Moderatör
Yönetici
Katılım
4 Ağu 2021
Mesajlar
7,798
Tepkime puanı
2,278
Gold Wings Yem İncelemesi

Gold Wings Paket.jpg
Merhabalar, bu yazımızda piyasada önde gelen bir yem markası olan Gold Wings'in yetişkin muhabbet kuşu yemini inceleyeceğiz.

İçerisinde; aspur (kanarya tohumu-sade yem), keten tohumu, sarı darı, kırmızı darı, aspir ve renkli drajeler bulundurmaktadır.
İçeriğinde aspir ve renkli drajelerin olması açıkçası kaliteyi düşürmektedir. Hem çoğu kuş tüketmemekte hem de sağlık açısından hiçbir faydası olmayan ürünlerdir.
Ancak unutulmamalıdır ki; sadece Gold Wings'de değil piyasadaki çoğu yem markasının içeriğinde ne yazık ki bu iki ürün bulunmaktadır.
Aspur tohumunun olması ise bu yemi kaliteli hale getiren bir unsurdur. Zira aspur tohumu pahalı bir tohum olduğundan birçok yem içerisinde bulunmuyor. Ancak Gold Wings yeminin içeriğinde aspur tohumlarını görmek mümkün. Aspur tohumu hem protein açısından besleyici hem de kolay kırıldığından kuşların severek tükettiği bir tohumdur.
Keten tohumu yine her markada bulunmayan bir tohum olmakla beraber az miktarda kullanılması yem içeriğini dengelemiş ve bir nebze zenginlik katmış.
Yine Gold wings yem içeriğinde mevcut olan sarı ve kırmızı darı zaten yemlerin olmazsa olmaz içeriklerinden, her markada bulunan tohumlardandır.
Ek olarak; yemin içeriğinde yulaf tohumunun olmaması bir dezavantaj olarak görülebilir. Aynı markaya ait yulaf tohumunu satın alıp az miktarda yeme karıştırmak faydalı olacaktır.
Genel anlamda toparlayacak olursak; çoğu markaya göre tercih edilebilir bir ürün.
Eskiye oranla renkli draje miktarının bir tık daha azaldığını söyleyebilirim. Aspir ise istenmeyen bir ürün olmasına rağmen sadece Gold Wings'de değil, neredeyse çoğu markada var olan bir ürün.
Ürün kilitli paket olması açısından başarılı tasarlanmış. Böylece muhafaza koşulları iyi olacaktır.
Ayrıca paketi ilk açtığınızda taze tohum kokusunu alabiliyorsunuz.
Fiyat olarak da piyasaya ve içeriğine göre tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum.

Umarım sizlere faydalı bir inceleme olmuştur ✨

Gold Wings Tohumları.jpg
Gold Wings İçerik.jpg


NOT: Tüm yazı ve fotoğraflar, şahsıma ve muhabbetkusu.com.tr'ye aittir. Hiçbir platformda izinsiz paylaşılamaz.
 
yararlı bilgi için çok teşekkürler.
 
Bilgilendirici paylaşım için teşekkürler. 👍
 

Benzer konular

Geri
Üst