Karadeniz Pet

Probiyotik ve Vitaminler

Merve

Moderatör
Yönetici
Hemen hemen her konuda bu ürünlerin bahsi geçtiği için ve sürekli aynı şeyleri yazmak yerine tüm konuyu tek bir tabloda derleme gereği duydum.
Ürünleri internet üzerinden tablonun en sağında yazan miktarlarda bölünmüş olarak temin edip, ortadaki bölümde belirtilen oranlarda kullanabilirsiniz.
Temin etme durumunuza göre probiyotik olarak; tablodaki ürün dışında Probac 1000 tercihler arasında uygun olur.
Sıvı olan vitaminleri buzdolabında, probiyotiği ise kapalı ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

İyi forumlar
✨
IMG_20231125_112109.jpg

Merhaba üretim için tavsiye vitamin (Eve selenyum) markası hangisi

Ben doğal hallerine bırakmanızı ve kızıştırıcı ürünlerin fazla tercih edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle markası, kalitesi kuşu olumlu-olumsuz etkiler. Ama illa ki bir öneri istiyorum derseniz; Röhnfried Taubenfit E 50 olabilir.

Öylede doğal da olmuyor sanki :):) üretici arkadaştan takas ettiklerim aylarca tık yokken bugun yem kusuyordu e vitamini eksikti takviye yaptım toparlandilar dedi benim evdekiler de en azından alissinlar diye birbirlerine takviye lazım sanki :):):)

ben bir düzeltme yapayim ister küçük paraketler olsun ister kanaryalar olsun 50 ml su icin 5 damla bt amin yetersizdir. minimum 10-15 damla koyulması gerekir yoksa bosa kullanılmıs olur
Dip not : bizzat Röhnfried resmi adresine kafes kuşları için kullanımını sordum 1 lt su için 15 ml 100 ml suluk için 1,5 ml denildi buda 30 damlaya tekabül eder.

ben bir düzeltme yapayim ister küçük paraketler olsun ister kanaryalar olsun 50 ml su icin 5 damla bt amin yetersizdir. minimum 10-15 damla koyulması gerekir yoksa bosa kullanılmıs olur
Dip not : bizzat Röhnfried resmi adresine kafes kuşları için kullanımını sordum 1 lt su için 15 ml 100 ml suluk için 1,5 ml denildi buda 30 damlaya tekabül eder.
Aslında satıcıların ürün yanında yolladıkları kağıtlarda da sizin dediğiniz gibi yazıyor. Oran orantı yaparsak sanırsam 50 ml'e 15 damla oluyor. Bende b vitamini vücutta depolanmaz diye arada bir fazladan damla ekliyorum ama hiçbir zaman 15 e kadar çıkmadım.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Kuşlar için Vinka vitamin ve mineral kompleksinin dozajı hakkındaki yazıya yaptığınız yorumda verdiğiniz bilgiler için içten teşekkürlerimi sunarım.

Merhaba
50 ml suya 8 damla olarak duyduk birçok kimseden ama resmi kaynaktan böyle bir bilgi gelmişse 50 ml suya 15 damla diyebiliriz o zaman,öğrendiğim iyi oldu bilgi için teşekkürler 👍

merhaba ben gerwit multivitamin aldım bölünmüş şekilde satıcı bana 50 ml suluğa 2-3 damla dedi kafam karıştı kaç damla yapacağıma dair

merhaba ben gerwit multivitamin aldım bölünmüş şekilde satıcı bana 50 ml suluğa 2-3 damla dedi kafam karıştı kaç damla yapacağıma dair
50 ml suya 5 damla ekleyip karıştırın. Maksimum 8 saate kadar tüketilebilir sonra dökün ve suluğu yıkayıp sade içme suyu koyun.
Haftada 1 kez verilmeli.
Ürün buzdolabında saklanmamalı.
Kuru,serin güneş görmeyen karanlık bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
50 ml suya 8 damla ekleyip karıştırın. Maksimum 8 saate kadar tüketilebilir sonra dökün ve suluğu yıkayıp sade içme suyu koyun.
Haftada 1 kez verilmeli.
Kuru,serin güneş görmeyen karanlık bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
çok teşekkür ederim sağolun

50 ml suya 8 damla ekleyip karıştırın. Maksimum 8 saate kadar tüketilebilir sonra dökün ve suluğu yıkayıp sade içme suyu koyun.
Haftada 1 kez verilmeli.
Tablodan ne kadar farklı bir şey varsa söylemişsiniz :)
Buzdolabına koymama nedenizi nedir merak ettim doğrusu...
Ağzı açıldıktan sonra buzdolabı dışında kokusu dahi değişebiliyor, kapalı ve güneş görmeyen yerlerin ısısı hiç belli olmuyor. Kiler vs olmadıkça...
Bence riske atılmaması gerekiyor. Sıvı ürünlerde buzdolabının zararı olmaz.

Tablodan ne kadar farklı bir şey varsa söylemişsiniz :)
Buzdolabına koymama nedenizi nedir merak ettim doğrusu...
Ağzı açıldıktan sonra buzdolabı dışında kokusu dahi değişebiliyor, kapalı ve güneş görmeyen yerlerin ısısı hiç belli olmuyor. Kiler vs olmadıkça...
Bence riske atılmaması gerekiyor. Sıvı ürünlerde buzdolabının zararı olmaz.
8 damla yazmışım hata. Yazdığınız iyi oldu hocam.
@beyzaakslsldl 50 ml suya 5 damla olacak, düzeltelim.

@Merve C vitamini buzdolabında saklanmaz hocam. Vitaminlerin saklanma koşulları var. 👍🏻☺️

@Merve hocam merhaba, probiyotik olarak geçen sene probiacti-bird sıvı ve canlı olanını almıştım. Tabloda ve yazıda belirttiğiniz ürünleri internette toz şeklinde buldum. Sizce hangisinden devam etmeliyim?

Geri