Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Haftalık Beslenme Tablosu

Merve

Moderatör
Yönetici
Katılım
4 Ağu 2021
Mesajlar
7,902
Tepkime puanı
2,332
Muhabbet Kuşu Haftalık Beslenme Tablosu
IMG_20230413_013010.jpg
@Melih.S59 hocamın hazırlamış olduğu boş tabloyu kendime uyarladım ve sizlere de fikir vermesi açısından paylaşmak istedim. Arada fire versem de genel itibarıyla tabloya uymaya çalışıyorum.

Özellikle probiyotiği ihmal etmemeniz faydalı olacaktır. Yine aynı şekilde eğer kuşunuz meyve-sebze tüketmiyorsa multivitamin desteği vermeniz yararlı olacaktır. Ancak meyve sebze yiyorsa multivitamini vermeyebilirsiniz ya da isteğe bağlı 2 haftada bir verebilirsiniz.

Ben dal darıyı ikiye keserek vermeyi tercih ediyorum çünkü bir tamı fazla geliyor. Eğer kuşunuz sıkça uçmuyorsa yarımdan da az verebilirsiniz. (Dal darı ortalığı çok kirlettiği için kafes temizliğime en yakın günde vermeye özen gösteriyorum)

B vitaminini tüy dönemleri dışında vermenize gerek yok. Tüydeyken ise multivitamin yerine ister haftanın iki günü b vitamini ister bir gün multivitamin bir gün de b vitamini verin.

Yumurta mamasını ise, isteğe bağlı 2 haftada bir verebilirsiniz.

Not: Vitamin ve probiyotik gün içinde yaz aylarında 6, kış aylarında 8 saatte bir yenilenmelidir. Ayrıca takviye iki ürün arasında en az bir gün temiz su içmesine özen göstermelisiniz.
Mama ise tabloda belirtildiği gibi asla 4 saatten fazla kafeste bırakılmamalıdır.
 
probiyotik ne önerirsiniz? çok faydalı bir paylaşım.
 
Geri
Üst