Karadeniz Pet

yem yeme problemi

Apoptozis

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar. yaklaşık bir aydır erkek muhabbet kuşu sahibiyim.. Çok yavruyken aldım yemi tam kıramıyordu..
Dal darı ve kanarya yemi yiyebiliyordu.. Şu sıralar muhabbet kuşu yemi veriyorum ağzına alıyor çıkartıyor 10 taneden bir tanesnin içini açabiliyor nerdeyse.. Kanarya yemi yiyor hayvan sadece bir sıkıntı olur mu acep..
Nasıl alıştırcaz muhabbet yemi ni.. Bu arada yem de kaliteli bonnie mi ne ondan.. acaba yem mi bozuktur bi öneriniz var mı ..
Bu arada kuş bana çok alıştı yanlız 4 günlüğüne il dışına çıkcam arkadaşa bırakcam hayvanı döndüğüm de bu alışkanlığını filan yitirir mi var mı böyle sıkıntı??
teşekkürler

Benim bir kusum da sizin ki gibi sadece dal dari yiyordu, kanarya yemi bile yemiyordu.
Once ele alistirdim, sonra once kanarya yemlerini tek tek agzina verdim. Daha sonra yavasa yavas ayni sekilde diger yemleri verdim agzina tek tek. 3-4 hafta surdu bu olay.

4 gun uzak kalmaniz problem olacagini sanmiyorum, eger kusu arkadasiniza verecekseniz ortam degisikligi nedeniyle belki bir gun kadar yem yemeyebilir.

anladım hocam.. Benim kuş da genelde elden yiyor hatta kafesden se elden yemeyi tercih ediyor diyebilirim.. muhabbet yemini veriyorum alıyor geri çıkartıyor. olmadı bi yemi değiştireyim belki onda sıkıntı vardır.

Yemin taze oldugundan emin olun. Yem tanesini bas ve isaret parmagimin arasina kusun gorebilecegi bir sekilde sikistirdim ve gagasina yaklastirdim, boylelikle yem tanesini daha rahat kavrayabilmisti.

Geri