petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeme vanodin koymak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Seda CAN tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Bir üretici arkadaşımız yemden dolayı oluşacak mantara karşı yeme az miktarda vanodin koyarak kuşlara verdiğini söyledi. Bu yöntem doğru mudur? Daha önce deneyen var mı?

2. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Bu olayı bende 5 ay önce araştırmıştım yeme koymak değilde dezenfekte amaçlı.

Şöyle bir alıntı yapıp sorunuzun cevabını vermiş olduğumu düşünüyorum ;

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yemi kapalı ambalajda, son kullanama tarihi uzak ve bekletildiği yerin kuru ve serin olduğunu bildiğimiz yerden alırsak içinde küf olma ihtimali yoktur.

4. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    fakat Antalya'da yaşıyoruz ve yemi çuvalla alıyoruz (antalyada hava inanılmaz nemli). zaten aldığımız yem markalı bir yem. (yanlış anlaşılmasın diye marka yazmıyorum) ama bir kaç yavru biir ikii haftalıkken kursakları taş gibi dolu vaziyette öldü. bunu da araştırdığımızda bu türlü mantar ihtimalinden bahsedilmişti belkii dedik sebebi mantardır...

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    [MENTION=8364]İsmail CAN[/MENTION], [MENTION=8602]Seda CAN[/MENTION] PVC variller var kapağı kelepçeli. Ben çuvalı bunda muhafaza ediyorum. Ayrıca 5kglık ayrı bir kovada kullanacağım kadar duruyor. Tavsiye ederim.

6. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Levent abi bundan kullanıyorum çok iyi muhafaza eden bir bidon

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş