petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yemin kurtlanmaması için şartlar nelerdir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşuma kapalı yem alıyorum yemin bitmesine doğru kurtlandı bi kere
    birgün aspurun bitmesine doğruda aspur kurtlandı attım hepsini yemlerin kurtlanmaması için ne yapılması gerekir sıcaktamı durmalı soğukta mı vs..
    ayrıca yemleri kavanozda saklıyorum

2. Ayşe KILIÇ

Kavanozda sakladığınız halde nasıl kurtlandı anlayamadım.Acaba güneş alan bi yere mi koydunuz. Yemler serin yerde saklanmalı.Ben yazın kavanozu buzdolabında,kışın ise serin ve güneş almayan bi yerde saklıyorum,sorun olmuyo.

#2 Ayşe KILIÇ, 25 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ekim 2014
  3. Rassien

Beğenileri:
    30
    benim koyduğum yer biraz güneş alıyor oyüzden kurtlandı heralde telşekkür ederim yardımlarınız için

4. Ayşe KILIÇ

Rica ederim Veli Bey.

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ıslak olunca ve güneş olunca kurtlanıyor ben karton kutuya koyuyuorum onuda dolabın içine koyuyuyorum sorun olmuyor

6. Rassien

Beğenileri:
    30
    peki öyle yapıyım teşekkürler

7. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Benim ki mutfak dolabımda. Kalın bir kutunun içinde(yemin kendi kutusu). Resmini de atayım. [​IMG][/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Resimdeki gibi ince bir kap değil.

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    yemin kurtlanması kelebeklenmesi sıcağa ve neme bağlı bir durum.. çok sıcak ve nemli bir ortamda kalırsa bu durumlara maruz kalır.. misal kuru gıdalar makarna pirinç vs gibi bizlerin kullandığı ürünlerde de bu durumlarla karşılaşılıyor. saklama koşullarına dikkat edildiği yani serin ve kuru bir ortamda bekletildiği sürece bir sorun oluşmaz.

9. Rassien

Beğenileri:
    30
    tamam serin bir yere alacağım yemleri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:44 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

evet bende bu yemden kullanıyorum kabı kalın ama ben yemi alınca kavanoza katıyorum bu kutuyu atıyorum

10. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yanılıyorsam düzeltin pirinç bulgurkurtulmuş meyveleryıkanıp kızgın güneşe temiz bir bez üzerinde serildiğinde kurtlar yok olur veya hiç yıkamadan direk günneşe serildiyinde yine kurtlar yok olur halbuki yemlerinizi bozlmadan önce yine güneşe sererseniz kurtlanmasını önlersiniz yemlerinizi pamuklu bir çuvala veye pamuklu torbada saklarsanız yemin ömrünü uzatmış olursunuz

11. Rassien

Beğenileri:
    30
    sizin dediğinizide biliyorum yemim kurtlanınca bana güneş gören bir yere serin demişlerdi ama kurtlanmadan önce de güneşte durarmı bilmem ben güneş alan biryerdeydi yemler o yüzden kurtlandı galiba birde serin bir yere koyucam yemleri

12. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    benimde öyle oldu annem dedi güneş alan yere koy kurtlanmasın dedi koyduğum günün ardından bi baktım kelebekler uçuşuyor :) serin ve güneş görmeyen bir yer daha iyi ve kapalı olacak b,irde

13. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar güneş gören yere koyun demedimkurtlanmışsa güneşe serin birsüredurduktan sonra toplayıp toplayıp bir kavanoza veya biraraçgereyin içine koyunbirde yemlerinizi ara sıra ellede olsa karırtırırsanızkurtlanmasını[güve]oluşmasını önlersiniz

14. Rassien

Beğenileri:
    30
    tamam tavsiyelerinizi dikkate alacağım tekekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:33 --

anneme sordum o da güneşe koyuyon sen tabi kurtlanır serin bi odaya koy dedi :D teşkkürler

15. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    ya bende bir şey sorucam benim yemdede bilmiyorum ne olduğunu ama ben açık yem kullanıyorum yemler poşetin içinde ve poşette bi kutuda ama kutunun ağzı açık yemin poşetinin içinde örüöcek ağı gibi küçük küçük yumaklar oluyor poşete yapışık veya yeme bunlar nedir bi yardımcı olursanız sevinirim

16. Rassien

Beğenileri:
    30
    kurtun oluşturduğu ağ gibi bir şey benim yemler kurtlandığında da vardı o örümcek ağı gibş şeylerden hatta yemmler kavanozun camına yapışıp kalıyordu yemi değiştirin bence ayrıca kapalı yem daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

17. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    eminmisiniz çünki ben uzun zamandır kullanıyorum da o yüzden sordum elimdede bir sürü yem var hepsini dökiyimmi şimdi

18. Rassien

Beğenileri:
    30
    ne kadar var yeminiz eğer fazla bir şey değilse kapalı yem alkın mesela bende açık yem kullan ıyordum champion diye bir marka kullanıyorum şimdi 500 gr 5.5 tl açık yemler daha bayat bozulmaya daha elverişli ve tozlu oluyor bu da kuşu zamanla hasta edebiliyor

19. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    ya 2 poşet var ama büyük poşet değil orta boy yapacak bişey yok atıcaz artık mecburen benimde zaten aklıma takılıyordu o şeyler iyiki böyle bi konu açılmışta öğrendim şimdi

20. Ayşe KILIÇ

Furkan Bey açık yeme ya da kapalı yeme geçin diyemem ama kapalı yeme geçcekseniz de elinizdeki yemleri atmayın.Sokaktaki kuslara,guvercinlere verebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Kurtlanmayan kuş yemi

,
  2. kuş yemleri neden kurtlanır