petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni aldığım kuş hiç ötmüyor. sebep ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 1 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    yaklaşık 1 ay önce erkeği daha önceden ölen dişime çek kırması erkek aldım kuş geldiğinden beri tüyde ve hiç öttüğünü duymadım. kuşta bi rahatsızlık mı var diye elime alayım dedim kafeste ordan oraya uçup panik yaptığında bile dişi bağırıp çağırdı erkekte hiç ses yoktu. sebebi ne olabilir, sorun oluşturur mu

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Levent bey normalde erkek daha çok ötmesi gerekirken dişi kızışmış sürekli ötüyor ama erkek ondan feyzalmıyor. hobi köşemde sosyal bir ortam var.
    1 çift muhabbet
    1 çift zebra ispinozu
    1 çift gökkuşağı ispinozu
    sizin dediğinizi de deneyeceğim. peki bu bir problem midir?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    1 yaş üstü bir kuş ama muhtemelen tüyde olmasının etkisi olabilir, mama ve vitamin takviyesi yapıp haftalık banyo vermeme rağmen hala tüyden çıkmamasından dolayıdır inş, farklı bir durum değilse sorun değil

6. İbrahim ERGİN

Beğenileri:
    0
  7. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Kuş sesi duyunca karşılık verir.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum bende de vardı 1 tane 1 ay sonra açılmaya başladı

9. didosselin

didosselin New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni aldıysanız eve alısma dönemindedir.Sevgi ve ilgi gösterin birkac gün sonra ötmeye baslar

10. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Zamanla aılıyor bunlar

11. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Ortamda birşeyden ürkmüs ve cekinmiştir genelde ortama alısmadıgı sürece ötmezler bazıları 1 günde alısır bazıları 2 ayda anca alısır ve sonunda öter. Tedirgin olmayın 1 ay yaşadıysa hastalık olmaz ortama alısamamıstır henüz

12. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    bu muhabbet üretiminde çok şanssızım. ilk çiftimi 3 aylıkken aldım yaklaşık 7-8 ay bekledim tam dişi kızıştı yumurtlayacak derken dişi sebepsiz yere öldü, erkeğime yeni dişi aldım onun da kızışması 5-6 ay sürdü ilk defa yumurtladı çıkan 2 yavrudan biri öldü diğeri büyüdü, zorun bi sebepten kuşları petshopa emanet ettim 1 ay bu sefer de ikinci kuluçkalarında erkeğim öldü şuan yeni erkeğin alışmasını bekliyorum artık kaç ay sürer bilmem. yavru almak çok zordur denen gökkuşağı ispinozundan bile yumurta yavru aldım muhabbetlerde şansım tutmuyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

dişisi kızışmış, yanında sürekli ötüyor ama bilemedim, çok yabaniler, seslerini duyuyorum yanlarına gidiyorum acaba erkek mi ötüyor diye beni görünce birden put gibi donup kalıyorlar

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu aldım ötmüyor