Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşum yardım acil

• Konbuyu başlatan Mertmume123
  • Başlangıç tarihi
M

Mertmume123

Guest
Merhaba
Ben 2 gün önce bir tanıdığım pet Shop cu arkadaşımdan yaklaşık 1.5 aylık yani daha annesinden 2 hafta önce ayrılmış bir muhabbet kuşu aldım.cinsiyetinin erkek olduğu söylendi.ben kuş bakımında biraz tecrübeliyim.çünkü benim gene böyle 1.5 aylık ken aldığım bir muhabbet kuşum vardı tüm eğitimlerini ben yaptım konuşuyorduda.bu kuşuma yaklaşık 4 yada 5 sene baktım.bir gün akşam halsizlik olduğunu gördüm ve öncedende denediğim bir yöntem olan aspirin verme yöntemini denedim ve kuş beş dakika içinde çok halsizleşti ve öldü.allah rahmet eylesin.sonra yaklaşık bir ay sonra bu kuşu gene aynı arkadaşımdan aldım. Bilgilendirmem bu kadar yeterli olmuştur galiba.size asıl sorum internette kuş bakımına filan bakarken bir kuş alırken nelere dikkat edilmelidir bölümünde kuşun tırnaklarının eksiksiz olması gibi bir şey yazıyordu ancak kuşumun sağ ayağında bir tırnağı hiç yok ama gerisi bütün tırnakları tüm sizce bu sorun olur mu ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.:)

kuşunuzun Resimini atarmısınız?

Tünekte durabiliyosa ve herhangi morluk vs. yoksa bi sorun teşkil ediceğini sanmıyorum

Genetik bir problem olabilir. ve yaşamında çok olumsuzluk çıkaracağımı düşünmüyorum

Tırnağını bir yere takıp kırmış olabilir. Kopan tırnağının olduğu parmağın fotoğrafını çok yakından ve net çekip fotoğrafı yükleyebilir misiniz? Köküne bakalım bir. Oradaysa, 2 aya tekrardan eski haline gelir.

yavru muhbbet kuşlarında belkı sonradan cıkıyo olabılır :D

kusura bakmayın bu sitede yeniyim de resim nasıl atılıyor.kopyala yapıştır yapıyorum olmuyor.Yardımcı olursanız sevinirim

vc6gx.jpg

vc6jd.jpg

vc6kl.jpg

vc6nu.jpg

vc6r8.jpg

arkadaşlar resimleri buradadır eminim yeterince yakın ve net çekmişimdir.çekebildiğim kadar çektim.:)

Geri