petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni aldığım muhabbet kuşumun burnundaki problem?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve senigma77 tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. senigma77

senigma77 Guest

Bütün Mubiş severlere selam olsun. Arkadaşlar yeni bir muhabbet kuşu aldım henüz 2 aylık, aldığımda fark etmedim ancak ertesi gün burun deliklerinin birinde farklı bir durum gördüm. Resmi aşağıdaki gibi. Öncelikle bu durumun ne olduğunu saatlerce internette araştırmama yapmama rağmen bulamadım. Sizce bu nedir?

Asıl kötü olanda burnunu yakından incelemek için kafesi açıp yakalamaya çalışırken kafesten çıktı ve bir iki kere duvara çarptı ve maalesef garip olan burun deliğinin olduğu yerden hafif kanadı. Onun resmi de aşağıdaki gibidir.

Lütfen yardım edin bu nasıl bir hastalıktır? Ne yapmam gerekir. Bu olaylardan sonra kuşta herhangi garip bir durum olmadı yine tüneğinde duruyor normal hareket ediyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim dostlar...

2. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hastalık değil muhtemelen aldığız yerde kaybetmiş o parçayı kavgada yada tele takmıştır. Çarpıncada kanamış.

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    cok kotu yazık ya kıyamam pamukla felan kanını alın az bısı de vazelın surun

4. senigma77

senigma77 Guest

Teşekkür ederim cevaplarınız için. İlerde herhangi bir hastalık oluşur mu yada tekrar öbür burun deliği gibi normale dönermi sizce?

5. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    sürekli kafesini yemlikerini temiz tut yarayıda temizle enfeksiyon kapmasın

Sayfayı Paylaş