Karadeniz Pet

Yeni Alınacak Muhabbet Kuşlarında Eş Tutma İhtimali

mustafayldz

Yeni Üye
Merhaba dostlar,
Bir dişi, bir erkek muhabbet kuşu almayı düşünüyorum. Evde hobi olarak bakacağım ve bir kez de olsa onlardan yavru almak, bu heyecanı yaşamak istiyorum. Bilindiği üzere muhabbet kuşları eş konusunda seçici oluyorlar. Öncelikle yetişkin çift, yumurtalı çift, yavrulu çift alma gibi bir düşüncem olmadığını belirtmek istiyorum. Sizce;

1) 1,5-2 aylık iki tane yavru alıp, onları büyütüp, büyüyünce eş olmalarını mı beklemeliyim? Yavrular beraber büyüyeceği için birbirlerine alışma eş tutma ihtimalleri daha mı yüksek olur?
2) Sadece dişi bir yavru alıp onu 8-9 aylık olana kadar büyütüp daha sonra petshoptan yahut bir üreticiden salmaya atarak eş mi seçtirmeliyim?
3) Başka önerileriniz var mıdır?

Bende ve takip ettiğim üreticilerin çoğunda yavrudan eş almayı öneriyor hem eş tutması kolay oluyor hemde o ortamda buyudukleri için yavru almak daha kolay oluyor yetişkin kuş alıp getirmek süreci uzatıp zorlaştırıyor
Dışı alıp büyümesini bekleyip eş sectirmek çift kuş almakla aynı zamana denk geliyor her ikisinide bekleyeceksiniz sonuçta bende bir çift yavru alın

Geri