Karadeniz Pet

Yeni başlıyan Kuşçuudan Güzel sorular

Mute4545

Yeni Üye
selamun aleyküm hayırlı cumalar arkadaşlar .

Arkadaşlar muhabbet kuşu uzun süredir evimde bakıyorum fakat daha önce hiç yavru almadım ilk yavrular en kısa zamanda sağlıklı şekilde gelicektir inşallah.
,
Siz profesyonellere 4 adet sorum olacak.

Yumurtlama ve yavru döneminde oldukları için haftada 2 yumurta maması yapıp veriyorum. Sizce idealmi ? kuluçka dönemi bittiğinde ve yavrular yeme düştüğünde yumurta mamasını ayda 1 veya 2 yapıp veriyorum uygunmudur?

Haftada 1 elma sirkeli su veriyorum. yumurta maması vericeğim zaman kesinlikle sirkeli su veriyorum araştırdıklarıma göre yumurta mamasının çok fazla verilmesi kursak mantarına yol açıyormuş. doğrumudur?

Ve

Haftada 1 sarımsaklı su veriyorum . antibiyotik hepimizin hayatında büyük rol oynuyor ve şuan bulabileceğimiz en doğal ürün sarımsak ?

Probiyotik kullanıyormusunuz ? kullanıyorsanız hangi markayı tercih edersiniz ?

selamun aleyküm hayırlı cumalar arkadaşlar .

Arkadaşlar muhabbet kuşu uzun süredir evimde bakıyorum fakat daha önce hiç yavru almadım ilk yavrular en kısa zamanda sağlıklı şekilde gelicektir inşallah.
,
Siz profesyonellere 4 adet sorum olacak.

Yumurtlama ve yavru döneminde oldukları için haftada 2 yumurta maması yapıp veriyorum. Sizce idealmi ? kuluçka dönemi bittiğinde ve yavrular yeme düştüğünde yumurta mamasını ayda 1 veya 2 yapıp veriyorum uygunmudur?

Haftada 1 elma sirkeli su veriyorum. yumurta maması vericeğim zaman kesinlikle sirkeli su veriyorum araştırdıklarıma göre yumurta mamasının çok fazla verilmesi kursak mantarına yol açıyormuş. doğrumudur?

Ve

Haftada 1 sarımsaklı su veriyorum . antibiyotik hepimizin hayatında büyük rol oynuyor ve şuan bulabileceğimiz en doğal ürün sarımsak ?

Probiyotik kullanıyormusunuz ? kullanıyorsanız hangi markayı tercih edersiniz ?
Sarımsaklı su haftada bir olmaz.Ayda bir yapılmalı zararlı olur.

- Yavrulu yumurtalı çiftlere gün aşırı yada günlük,altı boş olan çiftlere ise hafta 1yada2 defa mama vermek yeterli gelecektir.

-Sirkeli su verirken sirke miktarına çok dikkat etmeniz gerek birkaç damla 1 suluğa yeterli gelecektir. Haftada veya 2 haftada 1kere verilebilir. Kursak mantarını duydum ama aşırı mama verildiğinden kaynaklanan bir duruma rastlamadım unutmayın herşeyin fazlası zarar.

- Sarımsak kullanımını denemedim ama aşşağıya Kahraman Köroğlu hocamın açtığı konuyu bırakıyorum hocamın yazdığı şekilde de kullanılabilir,mamaya sarımsak tozunu yada sarımsağı ekleyerek kullananlarda var.

-Probiyotik genelde dizaym marka kullanılıyor ama en basit şekilde evinizde bulabileceğiniz kuru mayayıda kullanabilirsiniz aşşağıya @Ayhan OTÇUOĞLU abimin videosunu bırakıyorum ayrıca kanalında birçok yararlı video bulunmakta inceleyebilirsin.

Geri