Karadeniz Pet

Yeni bebek jumbo yardım lütfen

dehaunal

Yeni Üye
7d6b91642c9aee7f851ed74e8aeaa7fd.jpg
cc3b4d0d2b4aebdc251d1575aef43bbd.jpg
4bd6120f21a6cd4304185feadc2806d8.jpg

Arkadaşlar selam, kuşu daha bugün aldım yorum yapabilir misiniz, cinsiyet, yaş, ırk, sağlık. Göğsü şişik biraz sanki mavişimizin

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer herhangi bir sağlık probleminden değilse melez bir tür gibi.Dişi ve 4-5 aylık gibi.

Eğer herhangi bir sağlık probleminden değilse melez bir tür gibi.Dişi ve 4-5 aylık gibi.
Hocam gagası siyah ve ısırıkları çok yumuşak elden kaçmıyor aldığım yer yeme daha yeni düştü dedi. 4-5 aylık olması çok zor bence

O halde dediğim gibi dişi bir kuş,sağlıklı görünüyor.Yeme yeni düştüyse 2-3 aylıktır diye düşünüyorum.Cinsi hakkında emin değilim.Boyutu yerli bir kuşa göre büyük mü ?

O halde dediğim gibi dişi bir kuş,sağlıklı görünüyor.Yeme yeni düştüyse 2-3 aylıktır diye düşünüyorum.Cinsi hakkında emin değilim.Boyutu yerli bir kuşa göre büyük mü ?
Duruşu ve puanları jumbo gibi aslında yerlilere göre çok büyük kafası

Göğsü çok yemek yediği için şiş. Yavru kuşlarda öyle oluyor.

Göğüsünü hollandaya benzettim.Kırma bir kuş.Jumboya da benziyor açıkçası.Ben tam seçemedim.

Aldığınız yer doğru demiş yeni yeme düşmüş yavru,güle güle büyütün.

Göğsü çok yemek yediği için şiş. Yavru kuşlarda öyle oluyor.
Bi zararı dokunur mu peki sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

Aldığınız yer doğru demiş yeni yeme düşmüş yavru,güle güle büyütün.
Teşekkürler uğur bey gagasından yavru olduğunu anlamıştım ben de

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

Göğüsünü hollandaya benzettim.Kırma bir kuş.Jumboya da benziyor açıkçası.Ben tam seçemedim.
Aldığım yer de jumbo kırması demişti ama neyle kırma bilmiyorum

7d6b91642c9aee7f851ed74e8aeaa7fd.jpg
cc3b4d0d2b4aebdc251d1575aef43bbd.jpg
4bd6120f21a6cd4304185feadc2806d8.jpg

Arkadaşlar selam, kuşu daha bugün aldım yorum yapabilir misiniz, cinsiyet, yaş, ırk, sağlık. Göğsü şişik biraz sanki mavişimizin

ne kadara aldınız acaba?

burda bi petshopda gördüm jumbo kırık 80 demişti de o yüzden sordum eyvallah teşekkürler

Yine normal sayılır heralde safkan bulmak hem zor hem de fiyatlar 150den fazla

Kuşunuzun benekleri Jumboya benzemekle beraber Vücut büyüklüğü o irilikte değil gib göründü bana. Eğer Jumbo ise büyük kafeste rahatlıkla iyi bakımla iri bir kuş olabilir.
Kuşunuz 40 günlük civarı. Burun deliklerinin içi kırmızı ise erkektir. Beyaz ise dişidir. Ceresinin rengi 2-3 hafta sonra rengini almaya başlar.
Zevkle besleyin.

Kuşunuzun benekleri Jumboya benzemekle beraber Vücut büyüklüğü o irilikte değil gib göründü bana. Eğer Jumbo ise büyük kafeste rahatlıkla iyi bakımla iri bir kuş olabilir.
Kuşunuz 40 günlük civarı. Burun deliklerinin içi kırmızı ise erkektir. Beyaz ise dişidir. Ceresinin rengi 2-3 hafta sonra rengini almaya başlar.
Zevkle besleyin.
Ayhan hocam, değerlendirme ve yorumunuz için teşekkür ederim. İlk deneyimim olacak bu muhabbet. Bir de aynı odada başka kafeste muhabbetim var onun türünü tam kestiremiyorum jumbo diye sattılar ama değil. Sizce ayrı kafeslerde beslememin bir zararı olur mu?
http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=48341 bir de bunun için yorum yapabilir misiniz acaba

Yine normal sayılır heralde safkan bulmak hem zor hem de fiyatlar 150den fazla

jumbodan kastınız show kuşlarıysa 150 ye vasıfsız hatta show kırıklarını bulabılırsınız.
jumbo bir ırk olmadıgından safkanınıda bulamazsınız.
iri kırıklara fiyat arttırmak için jumbo yada ingiliz diyorlar dıyorlar genelde ama bu kırık oldukları gercegını degıstırmıyor.
50 tl ye satılan yerlilere nazaran güzel kuşunuz.açıkça söylüyorum ben begendim kusunuzu maşallah.fakat kusunuz bir hayli kırılmış :) .ilk tüyden sonra dahada güzelleşip irileşecek maşallah sağlıklı uzun ömürlü olsun

Ayhan hocam, değerlendirme ve yorumunuz için teşekkür ederim. İlk deneyimim olacak bu muhabbet. Bir de aynı odada başka kafeste muhabbetim var onun türünü tam kestiremiyorum jumbo diye sattılar ama değil. Sizce ayrı kafeslerde beslememin bir zararı olur mu?
Yeni aldım, yeniyim yardım lütfen! - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu bir de bunun için yorum yapabilir misiniz acaba

Yavru kuş 1-2 hafta ayrı kafeste kalıp ortama yeme suya alışırsa daha iyi olur. Bu arada yer değişimi oldu arkadaşlarından ayrıldı stres koşulları oluşmuş halde multi vitamin verin.

Diğer kuşunuz erkek ise onu rahatsız edecektir. Birde ne amaçla beslediğiniz ve diğer kuşunuzun cinsiyetini ve durumunu anlatırsanız daha iyi olur.

Yavru kuş 1-2 hafta ayrı kafeste kalıp ortama yeme suya alışırsa daha iyi olur. Bu arada yer değişimi oldu arkadaşlarından ayrıldı stres koşulları oluşmuş halde multi vitamin verin.

Diğer kuşunuz erkek ise onu rahatsız edecektir. Birde ne amaçla beslediğiniz ve diğer kuşunuzun cinsiyetini ve durumunu anlatırsanız daha iyi olur.
Avisol diye bir solüsyon damlattım suyuna. Şu an ikisinin de cinsiyetini bilmediğimden bir şey söyleyemiyorum ama öncelikli amacım hobi. Eğitip evcilleştirip zaman geçirmek. Ama cinsiyetleri farklıysa çiftleştirmeyi de düşünücem. Tabi ikisi de ayrı kafeslerde nasıl eğitebilirim bilemiyorum onu

Aldığın yer sana görünüşe göre doğru bilgi vermiş.Jumbo kırması yaklaşık iki aylık bir dişi ve tabi ki sağlıklı.Zaman geçtikçe ırk özellikleri belirginleşir.

jumbodan kastınız show kuşlarıysa 150 ye vasıfsız hatta show kırıklarını bulabılırsınız.
jumbo bir ırk olmadıgından safkanınıda bulamazsınız.
iri kırıklara fiyat arttırmak için jumbo yada ingiliz diyorlar dıyorlar genelde ama bu kırık oldukları gercegını degıstırmıyor.
50 tl ye satılan yerlilere nazaran güzel kuşunuz.açıkça söylüyorum ben begendim kusunuzu maşallah.fakat kusunuz bir hayli kırılmış :) .ilk tüyden sonra dahada güzelleşip irileşecek maşallah sağlıklı uzun ömürlü olsun
Doğru diyorsunuzdur :D
Vitaminini beslenmesini sağlıklı bir şekilde halledebilirsem umarım güzel olur

Geri