Karadeniz Pet

Yeni eş kuşlarımı ayırma

Antares

Yeni Üye
İyi akşamlar,
Kuşlarımın yavrularından iki tanesi geçen ay eşleşti eşleşenler de 7 aylık civarında. Yumurtlama durumu olunca ben ikisini kafese kapattım. Erkek genelde yuvanın dışında duruyor ama ben ne zaman bulundukları odaya girsem süratle yuvaya kaçıyor. Öncelikle bu konuda bilgi rica edecektim 6-7 aydır diğer kuşlarımla beraber salık gezen beni gören bu hayvan şimdi niye böyle dengesiz hareketler yapıyor.

İkinci olarak geçen gün bir yumurtanın birazı kırılmış şekilde buldum içinde yavru ölmüştü dün de bir tane daha yumurtadan çıktı fakat onu da şimdi ölmüş şekilde buldum. Bu kadar küçük anne babanın yavruya bakma ihtimali var mı yoksa erkek yavruya Zarar vermiş olabilir mi?

Bu çifti yumurta döneminden sonra ben bir arkadaşıma verecektim fakat arkadaşın da eş istemediği için ve kuşların kendisine alışmasını istediği için tek almayı düşünüyor. Bu şekilde eş alırsa yavru sahibi olmadan bakabilir mi bakabilirse bunu bana bir açıklayabilir misiniz çünkü gerçekten bilgim yok. Bakamazsa tek erkeği vermeyi düşünüyorum tek erkeği verdiğim zaman da eş ayırmamdan dolayı zulmetmiş olur muyum kuşlarda da bu tarz duygular var mıdır?
Biraz uzun oldu ama ayrıntılı anlatmak istedim durum iyice anlaşılsın diye yardımcı olacak arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim..

Geri