Karadeniz Pet

Yeni Gelen Erkek Kuş Dişi Kuşuma Vuruyor

milaelif

Yeni Üye
10 aylık dişi muhabbet kuşum var. İşe başladığım için yalnız kaldığını hissettiğimden tam 2 hafta önce erkek bir kuş aldım. Sahibinin dediğine göre kuş yaklaşık 6-7 aylık. İlk iki gün kafesleri birbirinden uzaktaydı sonradan kafeslerini yan yana koydum. 5 gün kafesinden çıkarmadım kuşu. Dişi kuşumun kafesleri gün içinde hep açık olur, onun kafesine uçup onu inceledi hep. Sonrasında erkek olanın kafesini açtım, biraz etrafta uçtu, dişi kuşumun oyun parkında onun yanına konmaya başladı.
Tek sıkıntım, dişi kuşum erkek kuşa yaklaşmaya çalışınca erkek kuş bazen kızgınlık belirten sesler çıkarıyor, dişi kuşum gagasını onun gagasına yaklaştığında bazen biraz o da yaklaştırıyor bazen de kızıma vuruyor. Birbirlerine daha iyi alışabilmeleri için ne yapabilirim?

Genelde bu hareketi disiler erkeğe yapar. Ama sizde tam tersi olmuş biraz sabır onlar illaki alışacaklar ikinci bir kafes varsa biraz daha birbirlerini görecek şekilde yanyana tutup ayırın vitamin takviyesi yapın stresi alan

Genelde bu hareketi disiler erkeğe yapar. Ama sizde tam tersi olmuş biraz sabır onlar illaki alışacaklar ikinci bir kafes varsa biraz daha birbirlerini görecek şekilde yanyana tutup ayırın vitamin takviyesi yapın stresi alan
Merhaba, yanıtınız için çok teşekkür ederim. Dişi kuşumu geceleri hariç kafeste tutmuyorum, haftasonu dışarıda bielikte takıldılar, bu akşam da daha iyi gibiler. Erkeğin kafesi çok küçük, onu da artık gün içinde kafeste tutmak istemiyorum. Bir sıkıntı olmaz umarım. Bu arada vitamini haftada bir veriyorum fakat bu süreçte sizce sıklığını artırmalı mıyım?

Merhaba, yanıtınız için çok teşekkür ederim. Dişi kuşumu geceleri hariç kafeste tutmuyorum, haftasonu dışarıda bielikte takıldılar, bu akşam da daha iyi gibiler. Erkeğin kafesi çok küçük, onu da artık gün içinde kafeste tutmak istemiyorum. Bir sıkıntı olmaz umarım. Bu arada vitamini haftada bir veriyorum fakat bu süreçte sizce sıklığını artırmalı mıyım?
Dışarıda beraber takılacak ortam varsa ucsunlar daha çabuk alisirlar hatta 15 günu geçtiyse artık aynı kafese alın. Erkek kızgınlık dönemi olabilir dişiyi istiyordur. Kizistirici dışında vitaminlerini eksik etmeyin. Gervit. BT amin vs. Kalsiyum probiyotik gibi birer gün arayla verin vitamin

Dışarıda beraber takılacak ortam varsa ucsunlar daha çabuk alisirlar hatta 15 günu geçtiyse artık aynı kafese alın. Erkek kızgınlık dönemi olabilir dişiyi istiyordur. Kizistirici dışında vitaminlerini eksik etmeyin. Gervit. BT amin vs. Kalsiyum probiyotik gibi birer gün arayla verin vitamin
Dişi kuşum erkek kuşuma gagasını yaklaştırdığında etkek kuşum ona hafifçe vurup kızgın ses çıkarıyor, bu geçer mi diyorsunuz? Onun dışında gün boyu kameradan takip ettim, bir yerlere birlikte uçuyorlar genelde, birbirlerine yakın duruyorlar. Gervit vitaminlerimiz var mevcutta, dediğiniz şekilde vereyim bu hafta.

Geri