Karadeniz Pet

Yeni kuluçka

recai yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba
İlk kuluçkada 2 yavru çıkmıştı ancak çarpık bacak oldylar. Büyük oranda düzeldi gibi. İlj kuluçkada yuva zemini düzdü ve talaşta kabul etmemişti. Şimdi yuvayı değiştirdim tavanı 18 lik MDF den yapıp ortasına çukur açtım. Talaşta var yuvada. Acaba ikinci kuluçkada da yavrular çarpık olurmu? Ne yapmam gerekiyor?

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çukur olması iyi bir şey. ancak oval bir oyuk şeklinde olması ideal olanı. eğer imkanınınz varsa onlardan edinin. 5 tl gibi bir fiyatı var. içine de az miktarda talaş koyunuz.

Plastik folluklu yuvalıklar hem yavruların çarpık bacak olmamasına hem de temizlik açısından sağladığı kolaylıkdan dolayı daha verimlidir bence. Diğer kuluçkada plastik folluklu bir yuvalık kullanıp diğer yuvalıklarla olan farkını kıyaslayıp karar verebilirsiniz.

Bugün dişi yeni kuluçkadaki ilk yumurtayı yapabilir. Yuvayı değiştirmem sorun olmaz mı

Gerçi benim dişi bu konularda çok stres yapmıyor. İlk kuluçkafa yavrularla çok uğraşmamızı ve rahatsız etmemizi hiç sorun etmemişlerdi

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yine de riske girmemek lazım.Bu kuluçkayı tamamladıktan sonra yuvalığı değiştirip kıyaslama yapabilirsiniz.

bir sıkıntı olmaz. şu anda değiştirmeniz halinde mecburen o yuvayı kullanacaktır. birkaç gün hiç ellemezseniz onu da kabullenecektir.

Geri