petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Kuşum Cinsi Irkı ve de Yaşı Ne Sizce?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Önder Gürkan Oral tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Önder Gürkan Oral

Yeni Muhabbet Kuşum Sizce Ne kadarlık Cinsi ve Irkı Nedir?Vede Bu ırkın satış fiyatı ne kadar ?

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Öncelikle maşAllah çok güzel kuş kardeşim. Hayırlı uğurlu olsun.

Yerli
    Erkek diye tahmin ediyorum
    2-3 aylık civarı
    20-25 TL arası

3. Önder Gürkan Oral

Cevabın ve Bilgin İçin Teşekkür Ederim Bu Fotoğraflarda Kuş evet Yerli Gibi çıkmışta Bu İngiliz Muhabbet Kuşu tabi türkiye de Has İngiliz Bulunmuyorda İngiliz Kırığı Sanırım .Yerli Kuşumu Verdim Bunu aldım arasında çok cüsse farkı var .1 . fotoğrafa da bakarsan kuşun kafa yapısı net çıkmış

4. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yavru olduğu için ondan öyle kardeşim :)

5. Önder Gürkan Oral

Bu eski yerli ye göre Çok Cüsseli Enlemesine ve Kafa yapısına göre :) ingiliz olması lazım değil mi bu

6. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    İngiliz olması imkansız birşey güzel kardeşim. Ben yerli olduğundan adım kadar eminim :) Yavru olduğundan kafa karıştırıyor.

7. Önder Gürkan Oral

Hadi ya birazda pısmış şimdi hakikaten yerlilere göre çok iri yavru olmasına rağmen resimde öyle çıkmış

8. Y.Emre Aydın

9. Önder Gürkan Oral

evet

evet Emre benim Kuşta aynı bu resimdekilerden benim kuş şimdi az pıstı.ve fotoğrafı iyi çekemedim pek belli olmuyor.bende yerli bi kuş vardı bugun onu götürdüm o kafası küçük bedeni zayıftı bu aksine enli boylu adamda ingiliz dedi.Olmadı başka fotolar çekeyim

10. Önder Gürkan Oral

Başka fikri olan var mı?

11. Fatih LEBLEBİCİ

kuşunuz 3 aylık civarı.. artık araştıra araştıra ben de öğrendim. kuşunuz büyük ihtimal yerli çek olsaydı kuyruk dahil daha uzun olurdu. ingiliz olsaydı çok daha iri olurdu. yanlızca kuşunuz gögüs kısmı biraz fazla dolgun hollanda kırması olabilir mi ? yada boğazına düşkün bir kuş çok iyi beslenmiş.. başka ihtimal var mı? kuşunuzun yerliden tek farkı göğüs kısmı biraz daha geniş sanki o da hollanda ırkını andırıyor. ama yine de yerlidir. ustalar söylemiş..

12. Önder Gürkan Oral

Yerli değil Ustam bu kuş beslenmekten dolayı değil kendi yapısı öyle kafesleri ırk ırk ayirmislar bu kuşun olduğu kafesteki tüm kuşlar böyle. geldiğinde pısmıs duruyordu şimdi yavaş yavaş asıl duruşunu alıyor

13. Fatih LEBLEBİCİ

anlaşılan iyi para verdiniz kuşa. şöyle bi 50-60 civarı.. çünkü satan kşi ingiliz kırığı diye satmış size. ingilizler daha iri diye biliyorum. kırığı da olsa.

14. Önder Gürkan Oral

Yokya parasından değil yerli muhabbet in üstüne on lira verdim de yakında yeni fotoları çekip koyarım tekrar

15. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Önder bey sizi İngiliz dememiz mutlu edecekse kuş İngiliz..Ama bence kuşun sağlıklı olması yeterli ve sizin kuşunuz gerçekten resimden göründüğü kadarıyla gayet sağlıklı ve iri bir kuş..Arkadaşlar yerli demiş ama güzel bir çek yavru diyebiliriz..En başta dediğim gibi kuşu cinsi ile mukayese etmeyin ingiliz yada jumbo olup sağlıksız olmasındansa sizin kuş sağlıklı ve gayet iri bir kuş..Güle güle besleyin ve cinsini kafanıza takmayın.Maşallah çok güzel kuş..

16. Önder Gürkan Oral

Sağolun serkan bey ya sonuçta merak ettim tabiki kuş sağlıklı olduktan sonra önemli değilde. Satan ingiliz dedi bazı arkadaşlar yerli dedi O yüzden insan merak ediyor

17. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Sizi çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum..Bizlerde ilk başladığımız zaman bu hobiye neler söylendi.Ben jumbo diye pakistan eş almışım 6 ay sonra bilen birisinin söylemesiyle farkettim ve biton para vermiştim o çifte..ama gel gelelim bunlar günümüzde yaşanıyor..Allahtan siz fazla para vermemişsiniz o yüzden sıkıntı yok , kuş sağlıklı ve gayet güzel maşallah , güle güle besleyin..

18. Önder Gürkan Oral

Sağolun tekrar teşekkür ediyorum. İyi forumlar.. Bize alistiktan sonra yeni fotoğrafları paylaşırım tekrar

19. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Yerli (ama iriyse iri yerli zannımca)
    Erkek
    25 TL civarı
    Parçalı renk bir kuş.

Sayfayı Paylaş