petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuşum (dişi mi erkek mi?)...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asude Taç tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Asude Taç

Daha önce alışmamasından korkuyoruz dediğim elimizi değil, insan görünce bile korkan kuşumuz, geldiği ev ortamına geri gitti, yerine daha küçük bir yavru diyerek bu kuşu getirdiler (ama gaga ucunda her yavruda olması gerektiğini sandığım siyahlık falan yok)...Burada okuduklarımı uygulamaya çalışıyorum.Henüz 1. günümüz ve tedirgin olsa da, kafese elimi yavaşça sokup elimin üzerinden yem ve mama(kendi hazırladığım) yedirmeme izin veriyor.Erkek diye getirdiler ama, bana sanki dişi gibi geliyor (gerçi farketmez, dişi-erkek her ne ise, alıştırıp ortama beğenmemiş gibi göndermek istemiyorum).Diğeri daha fazla ortama alışmasın diye , bekletmeden daha küçüğünü getirmelerine izin verdim ama, sonuçta can taşıyorlar üzülüyor insan gidince :( Cinsiyeti, yaşı konusunda bilgi verebilecek olanlara teşekkürler.

2. Ezel ALBAYRAK

Hayırlı/sı olsun,erkek.

3. Asude Taç

Rengi böyle karışık mı olacak acaba büyüdüğünde de? Bir de gagasının ucunda siyahlık falan yok ve çok zayıf geliyor bana :(

4. Ezel ALBAYRAK

Evet karışık olacak,kafa çizgisine göre 2.5-3 aylık var.(Tahmin)

5. Mehmet ŞEKER

2,5 aylık erkek..

6. Asude Taç

Nasıl bir şey bu anlamıyorum, önceki için 1,5 aylık demişti getiren kişi, ki üretici sonuçta, burada sizler ki sizlere de güveniyorum 3,5 aylık dendi, buna da elden besleniyor, daha yeni yem yemeye başladı 1 aylık falan dedi :(
    Kafasında diken gibi hep tüyler yeni çıkıyor gibi, ya da değişiyor mu bilmiyorum, çok ürkek, uçarken kanatları öbürü gibi ses çıkarmıyor (gerçi ilk geldiği anda elinden benim elime verirken uçtu sadece bir kez), konarken de düşüyor gibi oldu dün gece geldiğinde. Bir daha salmadım, kafeste kendimize alıştırmaya çabalıyoruz. Alışır umarım.

#6 Asude Taç, 21 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mayıs 2013
  7. Gökhan YILDIZ

nasıl erkek diye biliyorsunuz anlamıyorum siz bu kuş işinden anlamıyorsunuz kuş yaklaşık 50 günlük ve dişi ayrıca her yavru kuşun gagası siyah olacak diyede bir şey yok

8. Asude Taç

İlgilenen arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum. Bu durumda; dişi diyen arkadaş da olduğuna göre, arkadaşlarının kuşları varmış ve konuşuyormuş diye beni iki haftadır kuş peşinde koşturan ikizlerim, üzülen taraf olacaklar gibi görünüyor.Bir türlü bilinçli bir alışveriş yapamamış olduk. Erkek, 1,5-2 aylık ve evcilleşmeye yatkın bir kuş istedik ama ne petshoplar, ne de üretim yapanlar dürüst davrandılar :(
    Ben bunları yazarken son cevap yazan Serkan bey, teşekkürler...

9. Ezel ALBAYRAK

İnceyi anlamayanlara özet; ne diyem? erkek kuşa dişimi diyem?
    [YOUTUBE]qQJzvr4Ts9c[/YOUTUBE]

10. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Doğru söylüyor bende net bakamadım ve erkek gibi geldi banada ama inceleyince dişi olacağı büyük ihtimal ama ceresinin oturması lazım , değişebiliyor bu tür mutasyonlarda..

11. Asude Taç

Getiren arkadaşla görüşme fırsatım oldu az önce; 34 günlük yavru ve kesinlikle erkek olduğunu söyledi. Ayak parmak boğumlarından falan bahsetti, sadece cere renginden vs anlaşılmaz cinsiyeti dedi...

#11 Asude Taç, 21 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mayıs 2013

Sayfayı Paylaş