Karadeniz Pet

Yeni kuşum ısırıyor

tpanke

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni erkek kuşum var 4-5 aylık kadar geleli 3 gün oluyor elimi kafesin dışından tanıtmak istiyorum ele alıştırmanın ilk adımı olarak biyerde okumuştum sanırım bu siteydi hatırlamıyorum. Kuşum çok agresif kafesin telleri arasından elimi ısırmaya çalışıyor kafesin dışından marul uzatıyorum saldırır gibi ısırıyor elimi kafesin içine soktuğumda yaklaştırdığımda ağzını açıyor ısıracağını hissettiğim için konması için zorlamıyorum sizce kendiliğinden geçer mi alıştıkça yoksa ilgilenmelimiyim. Isırması hariç hiçbir sorunu yok beslenmesi kafes içinde hareketli olması ve ötmesi ilk 3 günden insanı şaşırtıcak düzeyde. Sizce kuşum çok mu agresif gaga taşını bile saldırır gibi ısırıyor ve ara sıra tellerin arasından gagasını dışırı çıkarıyor.

Elinden yem yedirmeyi dene..
Akşam yatarken yemlikleri çıkarırsın. Ertesi sabah saat 11:00 gibi avucuna çok az yem koyup kafesin içine sokarsın. Isırırsa 1 saat sonra tekrar denersin. Elbet gelip yiyecektir.
Daha çok zorlamayıp yemlikleri takarsın. Birkaç gün sonra yine denersin.

Elimden yem yedirdim. Marul yedirdim ilk başta yine saldırır gibi ısırdı sonra normal yedi

Geri