Karadeniz Pet

yeni kuşum resimleri ve bir kaç da soru

• Konbuyu başlatan Yunus Emre OĞUZ
  • Başlangıç tarihi
Y

Yunus Emre OĞUZ

Guest
q88zx.jpg

q8915.jpg

q891h.jpg

q891v.jpg

q8924.jpg

q892b.jpg

q892p.jpg

q8bnn.jpg

q8bp5.jpg

q8bq1.jpg

q8bqv.jpg

öncelikle kuşum bu arkadaşlar hazır konu açmışken birde sizden yaşı cinsiyetı ve ırkı hakkında bilgilerinizi alabilirmiyim :)

soruma gecersek kusumu dun aksam üzeri aldım yeni henuz ama bazen cok durgun bazende yerinde durmuyor durup bir fotosunu cekemedim ordan oraya gezıyor tellerde ama yem kabını kesfettiği kafasını ıcıne soktugu halde yemlikden pek yem yediğini görmeidm avucumun içinde verdim 1 2 dkka yedi ama öyle cok yemedi kursağına dokunmaya calıştım sert ti bu dolu oldugunumu gösteriyor normal mi yememesi

sulugundan icerkende görmedim hiç bilmiyordur belki diye yere kucuk bi kapla su koydum içine flan girdi ama içtiğinide görmedim hersey yolundamı ac susuz kalsın istemıyorum :/

Moderatör tarafında düzenlendi:
erkek 1,5 aylık benim kuşuma çok benziyor. oda kafasını her yere sokuyor yemlik dahil hatta tüm vücudunu problem yok yani biraz şımarık. suya giriyorsa suyun su olduğunu biliyordur. istediği zaman içer. maşallah sizinki ele geliyor nasıl alıştırtınız benim şuanlık tek problemim o :)

hayırlı olsun çok güzel bi yavru fotolar çok değıl ama sanırım erkek

tesekkür ederim evet cok merakli elime cok ilgi gösteriyor kafese elimi soktugum anda ısırmaya gelsede 1 2 dişledikden sonra kendini bana bırakıyor dokunmama izin veriyor ama yem yememesi endişelendirdi birşey olsun istemiyorum :(

ele alıştırmam pek zor olmadi ben kafesin yanına gidince benle cok ilgileniyor hareketleniyor hemen kafes dısından parmak mudahalesini hiç sevmiyor elin tamamını sokup usul usul yaklaşınca merakından üzerine cıkıp 1 2 diş atıp uyukluyor sonra şimdi yem de yiyor elimden :)

ve kusu kafesde tutmak istemıyorum daha dun aldım okudugum yazılarda 15 gun 20 gun bırakmayın diyor ama kıyamıyorum ben ne zaman bıraksam kafesden ?

yem yer korkma en olmadı kanarya için olan yemlerden al dicem ama yem kırmayı biliyorsa yer merak etme zaten dün almışsın. benim ki de çok meraklı küçük te ama hala elden korkuyor çoğu zaman sevdiriyor ama zorla :) ben benim kuşu 2 gün sonra bırakmıştım. bide benimki ele de gelmiyor. senin işin daha kolay ama sakın avuçlama güzel bir frekans tutturmuşsunuz bozulmasın.allah bana kolaylık versin imrendim doğrusu elınde görünce.

teşekkür ederim İNŞAALAH sizinki de alışır elbet annem ilk basta kafes değiştirmek icin avucladı ben araştırma yapmıştım ama annem öle alıp baska kafese koydu endişelendim bağ kuramayız diye ama sorunumuz yok elime guvenıyor artık sürekli gidip ilgileniyorum yalnız hissetmesin diye elimi tamamen ona bırakıyorum oda kendini bana bırakıyor anlaşıyoruz :)

ama elime ve bana iyice alışmadan bırakmakda istemıyorum kafese sokmak problem olup korkmasınıda istemiyorum acıkcası

eklemeyi unuttum evet yem kırmasında sorun yok avucumdan alıp yiyor kırdıgını biliyorum yese az yemliğe gömülüpde mutlu etse :)

bizimkinin de azı hiç boş durmuyor ya ne zaman görsem çat çut yiyor:) iştahı pek yerinde obez olcak diye korkuyorum ama çok oynuyor yoruyor kendini şımarık işte yapcak bişey yok dün fotoğraflarını atmıştım sorularım ve cevaplarım forumuna oradan görebilirsin

evet gördüm cok benziyorlar ama sizin ki daha yaramaz gibi acıkcası benım kafesım sade icine pek birşey koymakda istemıyorum benle ilgilensin diye agac tünekler hazırlıcam saten pek kafesde tutmak istemiyorum alıştıkdan sonra sadece yem ve su icin vede uyku girmesini istiyorum diğer zmanlarda benle vakit gecirmesini istiyorum suan sıkıldkca kafesde tırmanışa gecıyor sonra sıkılıp tunuyor :)

Erkekmı aga bu bildiğin dişi nerdeyse 1.5 2 aylık Maşallah güzel kuş

kafesden cok sıkıldı anlaşılan cıkmak icin can atıyor ne dersiniz bırakmalımıyım daha dun geldi eve ve kafesın kapısını gayet iyi biliyor acılmasını dört gözle beklıyor :)

Erkekmı aga bu bildiğin dişi nerdeyse 1.5 2 aylık Maşallah güzel kuş

tesekkür ederim bende erkek biliyordum ama erkek gibi geliyor banada burun cevresinde bi beyaz halka yada beyazlık görmedim yavru oldugundan mavimsi renk pek belirgin değil ama teşekkür ederim :)

yok bırakma 2 gün sonra feln bırak birazcık alışsın ortama sende ilgilen :D

suan ceresı hangı renkk

ilgileniyorum elime alışık ama elimi kafese sokunca ilk işi kalan boşlukdan firar etmeye calışmak oluyo :D

bilmiyorum tam söylemek cok güc ama morumsu gibi net bi fotosunu cekmeye calısırım şimdi

resimlerin devamına ekledim ceresinin fotoğraflarını :)

benim ki suan dışarıda özgürlüğün tadını çıkarıyor :)

ama sen daha akşam almışsın biraz daha bekle belki yarın çıkarırsın oynayın biraz daha alışsın sana

yere dökülen yemleri yiyo gibi suan ama yemliği bildigi kafasını soktugu halde ordan yemıyor yere dökülen 1 2 kırıntıyla uğraşıyor oynuyor mu aç mı anlamadım yere döküpde yerden yemeye alışmasınıda istemıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri