Karadeniz Pet

yeni kuşumu sonunda aldım. cinsiyeti ve kaç aylık olduğunu öğrenmek istiyorum..

• Konbuyu başlatan Fatih LEBLEBİCİ
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih LEBLEBİCİ

Guest
Maşallah çok güzel bir kuş,yaş olarak pek bilgim yok ama cinsiyeti bence erkek.

arkadaşlar şuan 2aylık bir erkek gibi görüküor ama sonradan gagası değişebilior ben 2aylık erkek aldım gagası maviydi 6aylık olunca beyaz oldu ötekı kusum pempeydi maviye dönüştü yavruyken tam kesin sölenmıor ama simdiki görünümü erkek

arkadaşlar şuan 2aylık bir erkek gibi görüküor ama sonradan gagası değişebilior ben 2aylık erkek aldım gagası maviydi 6aylık olunca beyaz oldu ötekı kusum pempeydi maviye dönüştü yavruyken tam kesin sölenmıor ama simdiki görünümü erkek

şu an gagasının rengi lila ile hafif mor gibi. aldığım yerde çok kuş vardı yeni gelmişti. en çok bu benziyordu erkeğe. buz mavisi beyaz gibi bir renk yok gagasında bakarız artık nasip..

Fatih bey telefonda olduğum için konuşmanızı dikkate alarak söylüyorum kuşunuz erkek benim kuşumda lila-hafif mor idi.

hangi şehirdesin kaça aldın öğrenebilirmiyim

istanbuldan aldım.. yavru muhabbetler 20-25 tl burada.. bugün çok kuş gelmişti.. hepsini süzdüm mavi istiyordum.. hepsinin cersine baktım kuşların çoü
ğu dişiydi. beyaz buz mavi tonlarında cereleri vardı.. ben de bunu seçtim. önceki kuşumu büyük aldım alıştıramadım diye değiştirdim..

dişi olacak olsa bile en azından ele alışır bu kuş..

Yanlış bilgi vermek istemem ama cerede,burun deliklerinin çevresinde beyazlık yok ise pembelikde var ise erkek olma ihtimali yüksektir.

beyazlık yok pembemsi bir renk burun delikleri çevresi.. cere açık lila veya morumsu lila :) öyle bişey.. teşekkürler yarın gündüz gözüyle temiz bir foto ekliyecem o zaman kesin cevap olur sanırım..

kuşunuz kesinlikle erkek benim aldığım kuşlarda ilk başda cereleri aynı renkti, güzel bir seçim yapmışsınız her şey için hayırlısı

Fatih Bey kuşunuz erkek ve daha 1-2 aylık civarı çok tatlı bir kuş :)

Ekli dosyayı görüntüle 441

ceresi burada daha net.. burun deliklerinde beyazlık yok. önceki aldığım kuş 5aylık civarıydı hiç ele yaklaşmıyordu bile. bu kuşu daha dün aldım boynunu kafasını kaşıyorum hiç geri adım bile atmıyor. elimi kafesin içine koyuyorum hiç kaçmıyor.. ele alışsın diyenlere yavru kuş almalarını tavsiye ederim. yorum yazan arkadaşlara teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
maaşallah çok sevimli..cinsiyete gelince sanki dişiye dönecek gibi ama belli olmaz..

Geri