petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni kuşumu sonunda aldım. cinsiyeti ve kaç aylık olduğunu öğrenmek istiyorum..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Fatih LEBLEBİCİ tarafından 15 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

2. Furkan YAMAN
    Gizli

Maşallah çok güzel bir kuş,yaş olarak pek bilgim yok ama cinsiyeti bence erkek.

3. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar şuan 2aylık bir erkek gibi görüküor ama sonradan gagası değişebilior ben 2aylık erkek aldım gagası maviydi 6aylık olunca beyaz oldu ötekı kusum pempeydi maviye dönüştü yavruyken tam kesin sölenmıor ama simdiki görünümü erkek

4. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

şu an gagasının rengi lila ile hafif mor gibi. aldığım yerde çok kuş vardı yeni gelmişti. en çok bu benziyordu erkeğe. buz mavisi beyaz gibi bir renk yok gagasında bakarız artık nasip..

5. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hangi şehirdesin kaça aldın öğrenebilirmiyim

6. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Fatih bey telefonda olduğum için konuşmanızı dikkate alarak söylüyorum kuşunuz erkek benim kuşumda lila-hafif mor idi.

7. Lütfi ÖZER
    Gizli

2 aylık yerli bir erkek ...

8. Selahaddin EKİCİ
    Gizli

2-3 aylık gibi bence dişi olacak gibi.

9. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

10. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

istanbuldan aldım.. yavru muhabbetler 20-25 tl burada.. bugün çok kuş gelmişti.. hepsini süzdüm mavi istiyordum.. hepsinin cersine baktım kuşların çoü
    ğu dişiydi. beyaz buz mavi tonlarında cereleri vardı.. ben de bunu seçtim. önceki kuşumu büyük aldım alıştıramadım diye değiştirdim..

dişi olacak olsa bile en azından ele alışır bu kuş..

11. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

nereden belli dşi olacağı acaba ?? ceresi lila ile mor arası bir renk. pembe falan değil.inş erkektir..

12. Furkan YAMAN
    Gizli

Yanlış bilgi vermek istemem ama cerede,burun deliklerinin çevresinde beyazlık yok ise pembelikde var ise erkek olma ihtimali yüksektir.

13. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

beyazlık yok pembemsi bir renk burun delikleri çevresi.. cere açık lila veya morumsu lila :) öyle bişey.. teşekkürler yarın gündüz gözüyle temiz bir foto ekliyecem o zaman kesin cevap olur sanırım..

14. 01 seMiH
    Gizli

01 seMiH Guest

kuşunuz kesinlikle erkek benim aldığım kuşlarda ilk başda cereleri aynı renkti, güzel bir seçim yapmışsınız her şey için hayırlısı

15. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Fatih Bey kuşunuz erkek ve daha 1-2 aylık civarı çok tatlı bir kuş :)

16. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

Eki Görüntüle 441

ceresi burada daha net.. burun deliklerinde beyazlık yok. önceki aldığım kuş 5aylık civarıydı hiç ele yaklaşmıyordu bile. bu kuşu daha dün aldım boynunu kafasını kaşıyorum hiç geri adım bile atmıyor. elimi kafesin içine koyuyorum hiç kaçmıyor.. ele alışsın diyenlere yavru kuş almalarını tavsiye ederim. yorum yazan arkadaşlara teşekkürler..

#16 Fatih LEBLEBİCİ, 16 Mart 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Mart 2013
  17. Engin DERİM
    Gizli

Rahat olunuz kuşunuz yakışıklı bir yavru erkek.

18. Kutluay DOLKAN

Kutluay DOLKAN New Member

Beğenileri:
    0
    +++++++++++++++++++++

19. ufuk özdemir
    Gizli

maaşallah çok sevimli..cinsiyete gelince sanki dişiye dönecek gibi ama belli olmaz..

20. Fatih LEBLEBİCİ
    Gizli

Eki Görüntüle 449

bu da başka foto ama telefonla çekiyorum son anda biraz ışık ekliyor. daha açık görünüyor. ceresi..

Sayfayı Paylaş