Karadeniz Pet

yeni kuşumun kuyrugu koptu biraz :/

burakomurtak

Yeni Üye
http://www.muhabbetkusu.com.tr/cins...layan-cinsini-yasini-soyleyebilirmi-9989.html
bu konuda anlatmıştım bişeyler bu akşam odanın içinde saldım kuşu 3-4 saat bekledim girmedi girer dedim yok biraz önce tam 45 dakika kuşu kovaladık oda arkadaşımla tüllerin tepesinden üstüne çarşaf örtmeler falan derken baya cebelleştik bi an yakalayacakken kuyrugundan 2-3 tüy elimde kaldı :( zaten küçüktü şuan pek bi kuyruk kalmadı gibi gözüküyor bunun bi zararı olurmu acaba çok asabi bi hayvan su içtiğini görmedim suyu azalmadı hiç yapamadım nabıcam ben bu hayvanı bi zararı olurmu geri çıkarmı tüyleri

Suyun azaldığını pek farkedemezsiniz zaten geldiğinden beri su içmiyor olsa sizi peşinden koşturamazdı. Kuşunuz hem yaşı büyük hem dişi bir de siz oda da kuşu öyle kovalarsanız asla size alışmaz, size ortama alışana kadar salmıyacaktınız. Madem saldınız o kadar kovalamaya ne gerek var kuş bir yere konduğu zaman lambayı söndürün bi yere kımıldamaz o zaman ürkütmeden yakalardınız. kuyruğu da yeniden çıkar.

yaşı büyük oldugunu bilmiyordum 4-5 aylık demişlerdi konuda neyse 3 günde alışmıştır dedim alışmamış demekki elimle tutmayada alışkın değilim pek aslında çok tutabileceğim pozisyondada o yüzden tutamadım yapıcak bişey yok oldu artık geri verebilirsem küçük bi erkek düşünüyorum daha sıcakkanlı bi kuş daha iyi olucak gibi

Aldığınız kuşu en az bir hafta salmayın kafesin içinde elinize alıştırın.

bu saatten sonra yapsak bişey değişirmi yani bu yaşadıklarımızdan sonra alışırmı bize kendisi :p bide sizce yaşı ne kadar baya büyükse bu yaştan sonra evcilleştirilebilinirmiki ?

Geri