Karadeniz Pet

Yeni kuşumun yaşı, cinsi ve ırkı hakkında yardım lütfen

daygrameon

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Çift olan kuşlarım çok kavga etmeye başladı. Dişi erkeği ciddi şekilde öldüresiye dövmeye başladı. Ben de ikisinden birisi ölmeden önce gidip geri verdim. Onun yerine yavru aldım. Aldığım yer erkek diye verdi ama dişi de çıkabilir dedi. Birde gözleri kırmızı. Konuşan bir cinsmiş herhalde. Yaşı, cinsiyeti ve ırkı hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler.

8QZPan.jpg

jj3XgL.jpg

1rvV6N.jpg

gy82rO.jpg

Bana dişi gibi geldi ama foto yanıltıcı olabilir.

muhabbet kuşu muhabbet kuşu konuşan kuş die bişey olamaz full sarı gözleri kırmızı diye lutino burun deliklerini etrafı beyaz bi halka varsa dişidir

muhabbet kuşu muhabbet kuşu konuşan kuş die bişey olamaz full sarı gözleri kırmızı diye lutino burun deliklerini etrafı beyaz bi halka varsa dişidir

peki yaş konusu hocam ? halka yok gibi burnunda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Bana dişi gibi geldi ama foto yanıltıcı olabilir.

aldığım adamda daha belli olmaz dedi. daha yuvadan yeni çıkarttı dedi ama yavruların gagası siyah olur benim bildiğim. gerçi uçamıyor daha anca zıpıyor. 1 aylık var mı acaba ? alıştırabilir miyim ?

Lutino kuşların yaş tahmini zordur. Dediği gibi yavru bir kuşsa eğitimi daha kolay,yaşı ilerledikçe eğitim biraz zorlaşır ama imkansız değildir.Siz sabırla bıkmadan eğitimlerine devam edin.

Geri