Karadeniz Pet

Yeni kuşumun yaşı/cinsi ve ırkı nedir acaba?

FerhatQ

Yeni Üye
Herkese,yeniden merhaba :D Açtığım ve sorduğum soruların haddi hesabı yok biliyorum ama bayadır bu işi yapmadığım için her konuda kuşum için endişeleniyorum yeniden kusura bakmayın :)

Yaklaşık 20 dakika önce 1,5 Aylık Yerli Dişi'mi (satıcının söylediğine göre) 3 aylık bir erkek ile değiştirdim.Kuşumun ısırmasının çok feci olduğunu acı bir şekilde öğrendim ama olsun.(hala sızlıyor :D :D )

Kuşlarımın fotoğrafları bunlar; Sizden istediğim şeyler: Yaşı,Irkı ve Cinsiyeti.Yeniden teşekkürler :D

Son düzenleme:
Ayrıca vermek istediğiniz birkaç püf noktası daha varsa alırım :D Kuşa kaç gün ellemem gerektiği,kuşun yem,su yememesi taktirde neler yapmam gerektiği vs.

Cevap verecek kimse yokmu ? Sadece kusun yasini irkini ve cinsiyetini sordum.

cinsiyeti erkek yaşı da çok büyük görünmüyor en fazla 5 aylık ırkınıbilmiyorum maalesef

Max 7-8 aylık yerli bir erkek.

Eğitmek icin biraz büyük gibi.

1,5-2 aylık yavrular en idealidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Püf noktası sabır yem ve suyu koy o alışır yavaş yavaş
Ortama alışınca sana da alışır
Sen onun için zarar verebilecek bir devsin zaman tanı

14383981_10154466593417383_1884296282_n.jpg

bende kuşuşmun cinsiyetini öğrenmek istiyorum petshopcuların bazıları erkek bazıları dişi diyor.

Herkes ayrı bir yaş söylüyor kuşun yaşını bilen yok resmen yahu :D 4 aylık diyen oldu 8 aylık diyen oldu 6 aylık diyen oldu kuşun göz çevresi tamamen siyah şuanda çok çok az aşırı dikkat ederseniz bir grilik var gibi ama ondanda emin değilim bana öyle gelmiş olabilir.İsterseniz daha net bir fotoğraf atabilirim emin değilseniz

Herkese,yeniden merhaba :D Açtığım ve sorduğum soruların haddi hesabı yok biliyorum ama bayadır bu işi yapmadığım için her konuda kuşum için endişeleniyorum yeniden kusura bakmayın :)

Yaklaşık 20 dakika önce 1,5 Aylık Yerli Dişi'mi (satıcının söylediğine göre) 3 aylık bir erkek ile değiştirdim.Kuşumun ısırmasının çok feci olduğunu acı bir şekilde öğrendim ama olsun.(hala sızlıyor :D :D )

Kuşlarımın fotoğrafları bunlar; Sizden istediğim şeyler: Yaşı,Irkı ve Cinsiyeti.Yeniden teşekkürler :D

4-5 aylık yerli bir erkek. Maşallah

4-5 aylık yerli bir erkek. Maşallah
Sanırım sizin dediğiniz yaşı kabul edeceğim.Satıcı bana yavru olduğunu ve muhtemelen 3 aylık olduğunu söyledi.Ama bende bir yaş tahmini yaptığımda bu civarlarda çıkmıştı ama emin değildim.Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Herkes ayrı bir yaş söylüyor kuşun yaşını bilen yok resmen yahu :D 4 aylık diyen oldu 8 aylık diyen oldu 6 aylık diyen oldu kuşun göz çevresi tamamen siyah şuanda çok çok az aşırı dikkat ederseniz bir grilik var gibi ama ondanda emin değilim bana öyle gelmiş olabilir.İsterseniz daha net bir fotoğraf atabilirim emin değilseniz
Kuşunuz en az 6 en fazla 8 aylıktır.4 aylık olacak kadar ufak bir kuş değil bu.

Geri