Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşu Aldım

• Konbuyu başlatan kzyavci
  • Başlangıç tarihi
K

kzyavci

Guest
Merhaba arkadaşlar.Dün yeni muhabbet kuşu aldım.Arkadaşlarımdan bir kaç bilgi edindim.
Ama bir size de sorayım dedim. Neyse sorularıma geçiyorum.

1.)Ben kuşumun kafesini sürekli farklı yere götürüyorum.Bunu yapmamalı mıyım?

2.)Kaç gün geçtikten sonra kafesten çıkarayım?

3.)Vitamin almak zorunda mıyım?

kafesin yerini sürekli değiştirmemelisin 3-4 gün geçtikten sonra çıkarabilirsin vitamin kuşun için bir ihtiyaç almak zorundasın

1-kafesin yerini hangi amaçla değiştiriyorsun anlamadım ama kuşun kafesinin yerini değiştirmemen gerekiyor illaki bu işi yapacaksan üstünü ört ve eski yerine koyana kadar öyle kalsın sık yer değişikliği kuşta stres yapar buda çeşitli hastalıklara e ölüme varan sonuçlarla karşılaşabilirsin

2-1 hafta bulundu ortama alışması gerekir yoksa kendini sağa sola çarpıp yaralanabilir yavru ise elinde duruyorsa 1-2 gün sonra eline alıp sevip tekrar bırakabilirsin kafese

3-kuşun bir ecza deposu olması gerek kanımca ama mutlak evde bulunması gerekenler
vitamin, antibiyotik, astım ve soğuk algınlığı ilaçları vitamini belirli aralıklarla vermen gerek bunun dışında kalamar kemiği, kalsiyum eksik etme
ve en önemlisi kuşu ceyranda klimalı odada bırakma.

Kafese ve ortama alıştık tan sonra yeri değiştirilebilir tek kuşlar da.
Kus kafesin içinde hareketlenmeye basliyinca dışarı çıkarabilirsiniz.
Ortama alışsin yani, kuşu gozlemlersiniz.
Vitamin şart değil, kullanırsanız faydası olur.
Temiz kafes ,tozuz yem, taze su, kalamar kemiği, kum, ahşap bir tunek.
Bunların olmasi yeterli. Sebze verirseniz faydali olur vitamin açısından.

Yarın çıkaracağım.Kafesin içinde hareket ediyor.Siz bu konuda ne dersiniz?

kafes sabit kalsın 4 5 gün kafes icinde eline alışsın sonra kapagını ac sana gelmesini bekle güvenini kazan ilk

Geri