Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet kuşu

Halil Sümer

Yeni Üye
Yaklaşık 1 ay önce 1 2 aylık yavru kuş aldım fakat kuş aşırı ürkek ve hiç ses soluk yok onunla muhabbet ediyorum yavaş yaklaşmaya çalışıyorum ama hiç değişim olmadı bana yardım edermisiniz kafesin altında duruyor sürekli

1 ay içinde alışması gerekir diyecem ama daha küçük belki alışma süresi uzun olur.yem yemesine dikkat et kafesin altınada yem dökün.ve bekleyin biraz daha.alışacaktır.

Çok sağolun da bu sefer farklı bir şey oldu hocam
Yemliğini temizlemek için kafesin kapısını açtım birden fırladı baya uçtu duvara çarptı 6 7 kere ele gelmiodu normale şimdi elime falan geliyor kafesin üstünde duruyor ama uyukluyor gibi çarptıktan sonra tekrar uçtu uçmasında sorun yok ama sizce bir şey olmuşmudur ölsün istemem yapmam gereken bir şey varmı ?

çarpmanın etkisiyle doğal olarak sersemlemiştir.ama bir süre salmayın kendine gelecektir ümit ediyorum.

Çok saolun duruma göre size bilgilendirme yapayım ona göre yapmam gerekeni bana söyleyin ölsün istemem :(

Arkadaslar burada yeniyim...ağaçta bir tane tesil muhabbet kuşu buldum kafes alip koydum ancak kuş kabarik bir şekilde duruyor sirtindaki tuylerin bir kısmı yolunmus gibi..ilk gün hic kimildamadi ikinci gun yem yemeye ve suyunu icmeye basladi..ancak iki gündür ishal...ve asiri durgun..cok nadir ötüyor ottugu zamanda kısık sesle ötüyor. .alt komsumuz suriyeli bir veteriner. .birseyi yok dedi gorunurde muhtemel hayvan saldirisi olmuş buna dedi ama şüphelerim var...bu arada suluguna iki damla vitamin damlattim sera v plus..yararli olur mu..acil cevap..ozelime yazarsaniz sevinirim burada yeniyim konu başlığı nasıl açılır bilmiyorum

Arkadaslar burada yeniyim...ağaçta bir tane tesil muhabbet kuşu buldum kafes alip koydum ancak kuş kabarik bir şekilde duruyor sirtindaki tuylerin bir kısmı yolunmus gibi..ilk gün hic kimildamadi ikinci gun yem yemeye ve suyunu icmeye basladi..ancak iki gündür ishal...ve asiri durgun..cok nadir ötüyor ottugu zamanda kısık sesle ötüyor. .alt komsumuz suriyeli bir veteriner. .birseyi yok dedi gorunurde muhtemel hayvan saldirisi olmuş buna dedi ama şüphelerim var...bu arada suluguna iki damla vitamin damlattim sera v plus..yararli olur mu..acil cevap..ozelime yazarsaniz sevinirim burada yeniyim konu başlığı nasıl açılır bilmiyorum

Profosyonel değilim ama veterinere göster yani başka bir veterinere hastada olabilir anlattıklarına göre saldırıya da uğramış atlatmasıda uzun sürebilir sanırım daha önce ki muhabbet kusuma balkonda kafesde iken kedi saldırdı kafesi yere düşürdü kuş durmadan çırpınıp dururken kafeste her yerini yara bere yaptı veterinere götürdüm bi vitamin mi ilaç mı ne vermişti şırıngayla verebileceğim sonra kuş olan yere götüreyim dedim pet shopcu arkadaşa orda da 2 3 hafta yaşayıp öldü sürekli tedirgin falan sıçrayıp duruyordu

Profosyonel değilim ama veterinere göster yani başka bir veterinere hastada olabilir anlattıklarına göre saldırıya da uğramış atlatmasıda uzun sürebilir sanırım daha önce ki muhabbet kusuma balkonda kafesde iken kedi saldırdı kafesi yere düşürdü kuş durmadan çırpınıp dururken kafeste her yerini yara bere yaptı veterinere götürdüm bi vitamin mi ilaç mı ne vermişti şırıngayla verebileceğim sonra kuş olan yere götüreyim dedim pet shopcu arkadaşa orda da 2 3 hafta yaşayıp öldü sürekli tedirgin falan sıçrayıp duruyordu

Bugun neşesi daha bir yerinde sesi daha yuksek bir şekilde ötüyor ve ishal lan diskisi yavaş yavas katilasiyor. .dal dariyi ufalayip yemine karistiriorum..suyunu devamli tazeeleyip bir damla vitamin damlatiyorum..biraz daha hareketli geldi gözüme. ..kdayi da sıcak tutuyorum. ..inşallah yaşar ya..bu arada yolunmus tüylerini temuzlemis daha nizami duruyor tüyleri