Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşu

seula192

Yeni Üye
Merhaba, bugün yeni bir muhabbet kuşu aldım fakat size danışmak istedim. Yavru bir kuş ve kuyruk ve kanat tüyleri yok. Bu durum french molt tarzı bir hastalıktan mı kaynaklanır yoksa yavru olduğu için normal midir, bilemedim. Sizin yorumlarınıza göre kuşu geri verebilirim... bir tane french molt lu kuşum var ve ikincisi açıkçası beni üzer.
20201229_180959.jpg

Yavru kuş olduğundan böyle olması normal. French moly değil.
Emin olamadım aldığımda da. Çünkü uzun kanat tüyleri ve kuyruğu hiç yok. Aldığım kişi eğer kanatları çıkmazsa getirebilirsiniz dedi ama o kadar süre beklesem ve kanatları çıkmazsa da alıştıktan sonra kuşumu ben nasıl geri vereyim..

Teşekkürler, bugünden başlayayım o zaman b vitamini vermeye

Yandan çekilmiş birkaç fotoğraf ekler misiniz?
Bana kuyruk ve kanat tüyleri yok gibi geldi.
Evet, ben de o yüzden dedim, hiç yok ne kanat, ne de kuyruk... daha önce aldığım yavru kuşlarda böyle bir şeye rastlamadım çünkü ben

Ekli dosyalar

• IMG-20201229-WA0008.jpeg
    IMG-20201229-WA0008.jpeg
    342.9 KB · Görüntüleme: 36
Benim kuşum da bu haldeydi. Bana geldiğinden beri hiç uçmadı hiç kuyruğu uzamadı takviyelerime rağmen. Kanat tüyleri de uzamadı ve hatta düştü. Normal olduğunu zannettim iyileşir dedim ama iyileşmedi. Ben bir ay sonra kaybettim kuşumu. Bilmiyorum ama böyle kuşlar görmek çok üzüyor beni sıkıntısı ne bu kuşların... Umarım ciddi bir şeyi yoktur kuşunuzun.

Geri