Karadeniz Pet

Yerli çiftten çıkan albino ve latino

Alican Aydın

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar benim yerli ciftim var ve 2 adet kirmizi gozlu yavru cikti biri beyaz biri sari tek renk bu normalmidir iyimidir. Ve albino ve latinolarin fiyat ortalamari neler simdiden tesekkurler.

Olabilir. Soyunda Lutino ve Albino kanı vardır. İlla anne babasında olması gerekmez. Anne babamın soyunda mutlak vardır ki gelmiştir zamanla devamı da gelir. İst da piyasası 40-50tl yerli albino ve lutino nun normal yavruya göre 10tl daha pahalı dan fiyat verebilirsiniz. Tüyleri kadar ömürleri olur inş

Yorumun icin tesekkur ederim kardesim sorunlarima tam yaniti aldim.

Aslında albinoluk bir genetik problemdir.Kuşun renk genlerinde oluşan bir mutasyondan dolayı olan bir beyazlık hastalığıdır.Anne ya da babadan aktarılan bir özellikten dolayı olmaz.Ancak ülkemizde albino kuşlar güzel göründüğünden dolayı fiyatı da artırılmaktadır.Fakat albino kuşlar asla sağlıksız değillerdir sadece renk mutasyonu vardır.

Beyaz renkli kuslar insana cazip geldiginiin fiyati 2 kati bazi cislerde 10 kati fiyata verebilirsiniz. Jumbo albino olan bir kusu 500 600 tl vermeniz cok normaldir , albinoluk enetik rahatsizliktir henlerdeki boukluktan kaynaklanir sagliksiz degillerdir ama direncleri dusuktur herhangi birnhava degisikligi yem degisikligi psikolojik etken vs. Cok cabuk etkilenirler hastalanirlar

Son düzenleme:
Ne olursa olsun farklı olan, nadir olan kıymetli oluyo. Ücreti daha fazla oluyo. Çiftlerinizinde kıymeti artıyo. Neticede albino ve lutino yavru veren çift. Güle güle büyütün. Allah nice yavrular nasip etsin

Geri