Karadeniz Pet

yetti walla hint bulbulu ureticem

baykus

Yeni Üye
Beyler muhabbet kuşu uretiminde sansim olmadi simdi hint bülbülü ureticem bu kuşlar kolay urermi ve de es secermi, bi erkek bi dişi alsam es tutarlarmi bilgisi olan arkadaşlar yardim etsin lutfen*

Çok çabuk olur doğru kişilerden alınınca hint bülbüleri çok çabuk ürerler diye bilgim var.

İnşallah oledir bu sefer yavru almak istiyorum muhabbet kuşu üretimi cook ugrastio yok es tutacakta yok sevecekte yok gönlü hoş olacakta bekle babam bekle

hint bülbülleri cabuk ürer eş olmalarıda basitir sepet yuva koyacaksın yuvaya ben kafese Hindistan cevizinin ipleri varya ondan koydum kafese erkek alıp yuva orer ve dişi yle dirmeye başlarlar sonra çiftleşip yumurtlar normalde 18 güne yumurta çıkar üretimi basitir

İnşallah oledir bu sefer yavru almak istiyorum muhabbet kuşu üretimi cook ugrastio yok es tutacakta yok sevecekte yok gönlü hoş olacakta bekle babam bekle

muhabbet kuşu işi zor gözüksede en kolayıdır emin ol alırsın 2 tane yeme düşmüş yavru bunları 5 aylık olana kadar ayrı ayrı tutarsın mamasını yemini suyunu önünden eksik etmessin sonra bi anda eşe atarsın eş tutması 1 gün sürer çünkü dişi yeni yeme düşmüş olduğunda alacağın için pek fazla renk çeşiti görmez ve kafasında alternatifler oluşmaz ayrıca bir dişi en iyi 5 aylıkken eş tutar ilk kızışma dönemine yakındır çünkü sonra kuşlar 5 aylıkken eşe attığında 6 aylıkken ilk yumurta altında olur hepsi budur