Karadeniz Pet

Yok böyle sacmalık

CNK TC

Emektar Üye
Petshoplarda kedi köpek satışı yasaklanacak tamam yasaklansında , kısırlaştırılarak hayvanlar hayvan barınağına konulacak ve hayvan besliyecek kişiler artık sertifika almak zorundaymış bu nasıl bir sacmalıktır.

Öyle herkes besleyemiyecek , sertifika gerekliymiş. Ve hayvanları hayvan barınağında kısırlaştırıp parayla sahiplendireceklermiş. Çok saçma.. Petshoplarda para ile yasaklıyorsunda be adam hayvan barınağında neden parayla satıyorsun ne anladık biz bu işten

Son düzenleme:
Harbiden varsa saçmalığın daniskası. Barınak ticari bir işleyiş değil ki yahu gönüllüler mama verir, yardım eder falan. Tövbe tövbee :/

Petşoplarda yasaklanacağını biliyordum ama sertifika ve barınakta satılma işine hiç rast gelmedim.
Haberin kaynağı nedir?

Petshoplarda kedi köpek satışı yasaklanacak tamam yasaklansında , kısırlaştırılarak hayvanlar hayvan barınağına konulacak ve hayvan besliyecek kişiler artık sertifika almak zorundaymış bu nasıl bir sacmalıktır.

Öyle herkes besleyemiyecek , sertifika gerekliymiş. Ve hayvanları hayvan barınağında kısırlaştırıp parayla sahiplendireceklermiş. Çok saçma.. Petshoplarda para ile yasaklıyorsunda be adam hayvan barınağında neden parayla satıyorsun ne anladık biz bu işten

Hatalı değerlendirmişsiniz bence.. Terkedilmiş,hasta,yaşlanmış veya özürlü hayvanlar kısırlaştırılarak barınaklarda korunacak. Evinde kedi köpek gibi hayvan besleyecek kişileri, iyi bir bakıcı olmak adına belediyeler önce eğitimden geçirerek sertififa verecek, bunun neresi kötü, birileri tutarda çocuğuna doğum günü hediyesi olarak köpek almak isterse, devletin; o bir canlı ve ona evde nasıl bakılacağının veya bakmaya müsait olup olmayacağının eğitimini almalısın demenin neresi kötü? Bence çok olumlu bir yaklaşım. Hayvanlara bakmak, bakım için hazır olmak veya bakım koşullarına sahip olmak bilinç ve bilgi ister. Bir kaç ay sonra sokaklara bırakmak, hayvanları hasta ve streste maruz bırakmak, maymun iştahlı davranışlar iyi bir şey değil, her canlı sorumluluk ister önce...

Barınaktaki hayvanların para ile satılacağını duymadım ben...

Satışı yasaklanıyor! | Timetürk Haber

Bence çok doğru bir karar alınmış. Önüne gelen artık hayvan besleyemiyecek vede sahipsiz başı boş hayvan azalacak.
Benim duyduğum kadarıyla kimlik tarzı birşey çıkartılacak küpe numarasından hayvanın sahibi tespit edilecek hiç bir şekilde o hayvan sokağa terkedilmeyecek.
Para konusunu duymadım fakat aşırı bir para alınmayacaksa pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.

En çok sevındıgım kısmı petshop larda ufacık kafeslere hapsolmayacaklar, ayrıca bıldıgım kadarıyla köpek çiftlikleri satışa devam edecekler

Golden sahiplendirmişler bebenin birine, bir süre sonra zavallıyı sokağa atmış.
Sebebini sormuşlar zevata; "hani lan bunun pisliğinden altın maltın çıkmıyo, attım ben de" demiş.

Üstte anlattığım olay cidden yaşanmış bir hadiseymiş ne yazık ki.

Dolayısıyla evet eğitim şart, umarım bilinçli ve güzel bir eğitim süreci olur.
Satışın yasaklanması müthiş güzel bir haberdi zaten. Darısı petşoplardaki kuşcağızlara inşallah :(

Bu arada inşallah hediyelik eşya muamelesi yapılmaz canlara. Satılmasın, sahiplendirilsinler.​

Hatalı değerlendirmişsiniz bence.. Terkedilmiş,hasta,yaşlanmış veya özürlü hayvanlar kısırlaştırılarak barınaklarda korunacak. Evinde kedi köpek gibi hayvan besleyecek kişileri, iyi bir bakıcı olmak adına belediyeler önce eğitimden geçirerek sertififa verecek, bunun neresi kötü, birileri tutarda çocuğuna doğum günü hediyesi olarak köpek almak isterse, devletin; o bir canlı ve ona evde nasıl bakılacağının veya bakmaya müsait olup olmayacağının eğitimini almalısın demenin neresi kötü? Bence çok olumlu bir yaklaşım. Hayvanlara bakmak, bakım için hazır olmak veya bakım koşullarına sahip olmak bilinç ve bilgi ister. Bir kaç ay sonra sokaklara bırakmak, hayvanları hasta ve streste maruz bırakmak, maymun iştahlı davranışlar iyi bir şey değil, her canlı sorumluluk ister önce...

Barınaktaki hayvanların para ile satılacağını duymadım ben...

Satışı yasaklanıyor! | Timetürk Haber

Para ile sahiplendirilecek haberlerde denildi ya da ben yanlış duymuşum. Benim tepkim onaydı.

Son düzenleme:
Bencede guzel bir uygulama para olayida bagis olabilir .Sonucta sorumsuzca sokaklara salinan canlilarin barinaklarda daha iyi sartarda bakilmasi icin hem destek olur.