Karadeniz Pet

Yok Olan yumurta ve çıkmayan yavrular.

Adem HEND@N

Meraklı Üye
Martın 11 de ilk yumurtasını veren çiftim toplam 6 tane yumurta yapmıstı. Bugün yuvaya baktım 5 yumurta var. 1 yumurtadan hiç eser yok. Ve bir türlü yavru çıkmadı yumurtadan. Neden olabilir. Havada sıcak. Ortamlarıda sakin. Beklemelimiyim .

yumurtaları kontrol et boş olma ihtimalleri var . Ayrıca kaybolan yumurtayı ya yemiştir ya kafesin tabanına atmıştır . iyi üretimler.

yumurtaları kontrol et boş olma ihtimalleri var . Ayrıca kaybolan yumurtayı ya yemiştir ya kafesin tabanına atmıştır . iyi üretimler.

Hocam bu 2. kuluçkaları. İlk kuluçkadada 6da0 çekmiştiler. Kontrol etmemede izin vermiyor dişi. Deliricem. Kafesi acıp salasım var dışarıya :mad: Buzamana kadar cıkmadıysa 11 marttan beri çıkma ihtimali varmı diğer yumurtaların hayla

Tabii ki ihtimalleri var. Ama kontrol et bence yumurtalari. Boslari al altindan. Ayin 11 i olsa 15 inde yumurtalara yatmaya baslasa(genelde 3.yumurtayla yatarlar) 19 gun ekle. Ayin 4 u falan yapar. Iclerinden birini yemis, 1 i de bos ciksa daha gunleri bile var ;) matematik sorusu cozer gibi cozdum bu arada :)

Tabii ki ihtimalleri var. Ama kontrol et bence yumurtalari. Boslari al altindan. Ayin 11 i olsa 15 inde yumurtalara yatmaya baslasa(genelde 3.yumurtayla yatarlar) 19 gun ekle. Ayin 4 u falan yapar. Iclerinden birini yemis, 1 i de bos ciksa daha gunleri bile var ;) matematik sorusu cozer gibi cozdum bu arada :)

Yakıştı abi sana problem çözmek :D uyarmıki kontrol etmek sonucta kac gün geçti bugün yarın cıkmaları lazım ?

4 5 gün daha beklemende fayda var kardeş

Kontrol et tabii. Boş yumurtayı al altından varsa. Boşa daha fazla yorulmasın hayvancağız.

Gökhan abi az önce Yumurta kontrolü yaptım bu arada kayıp dediğim yumurta kçşedeymiş aabi toplam 6 tane yumurta var 5i garanti boş. Bitanesinde siyahlık var. Oda boştur diye tekrar 6 sınıda altına attım. Ne yapim.

Gökhan abi az önce Yumurta kontrolü yaptım bu arada kayıp dediğim yumurta kçşedeymiş aabi toplam 6 tane yumurta var 5i garanti boş. Bitanesinde siyahlık var. Oda boştur diye tekrar 6 sınıda altına attım. Ne yapim.
Yine de yatsın bir kaç gün daha üstüne emin olmadıklarının. Onun haricinde diğerlerini al bence. 1 tane var diyorsan emin olmadığım onun yanında 1 tane daha boş bırak. Bir kaç gün sonra son kontrolü yaparsın. O da boşsa kuluçkayı sonlandır ki kuşun kendine gelip, toparlansın.

Yine de yatsın bir kaç gün daha üstüne emin olmadıklarının. Onun haricinde diğerlerini al bence. 1 tane var diyorsan emin olmadığım onun yanında 1 tane daha boş bırak. Bir kaç gün sonra son kontrolü yaparsın. O da boşsa kuluçkayı sonlandır ki kuşun kendine gelip, toparlansın.

Abi hava karardıgında birdaha bakıcam. Boş gibiler ama bi tarafındada damarlanma var anlamadım. 1 tanesinde siyahlık var bu arada dişinin altından aldım yuvadan cıkmadı koydum tekrar öyle bi seviniyoki videoya çeksem şaşırırsınız :D

Ne yapsın. Sonuçta anne. Tabii ki yapacak. Emin olmadıklarını alma altından bence. Damarlanma varsa doludur o yumurta Adem

Ne yapsın. Sonuçta anne. Tabii ki yapacak. Emin olmadıklarını alma altından bence. Damarlanma varsa doludur o yumurta Adem

4LX1JY.jpg
[/url][/IMG] Bak abi burada döllenmemiş dediği yumurta gibi sarı sol alttaki. Ancak sanki bi köşesinde hafiften damarlanma var. ama bunun gibi sarı

Damarlanma varsa en son yumurtalardandır kardeşim. Dediğim gibi bekle bir kaç gün daha. O zaman daha net anlaşılır zaten.

Geri