Karadeniz Pet

Yulaf hakkında..

Caspernova

Yeni Üye
Yulaf alıcam fakat petshopda kabuklu yulaf buldum sizce bunu yer mi yoksa ayıklanmış iç yulaf mı yer yani ayıklanmamış yulafın kabuğunu kırabilirmi kuşum yem kırmayı biliyor.

Bildiğim kadarıyla kabuklu yulaf çimlendirmede kullanılıyor. İç yulafı ise muhabbetlere vermek daha uygundur.

Bilen yokmu kuşlar kabuklu yulaf yiyemiyormu kesin bilgi istiyorum. :)

Kabuklu verebilirsin. Kabuklarını soyuyorlar zaten normal yemdeki gibi. Sadece yazın kullanan hobici, üretici var(kuşları aşırı sıcaklarda serinletir ve rahatlatır). Ben üç dört senedir tüm sezon kullanıyorum. Gayet yararlı bişey tavsiye ederim.

yulafı hayvan yemi satılan yerlerden yemci den kabuksuz alıyorum.. sizde bulunduğunuz ilde yemciler den bulabilirsiniz.. petshoplarda yok diye biliyorum.. kabuklu hiç almadım ağızlarında kabukları çıkarmaları zor olur kanaatindeyim.. arpa gibi kabuklu halleri. Tuğrul beyin dediği gibi bende çocuklara 3'aydır devamlı veriyorum çok faydasını görüyorum.. bende hem mubişler hem de sultan papağanları var.. hepsi de severek yiyorlar.. tavsiye ederim..

Fazla yulaf obezite yapar gözlemlemeyi ihmal etmeyin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yulafın kilo yapacağını bende duydum ama bu kuşun evdeki serbest durumuna bakar.. 3'ayda gram şişmanlama olmadı.. Ama bende çocuklar 24'saat salıklar.. Yulaftan gelen enerjiyi yağı yakıyorlar. Sürekli hareket halindeler.. Kilo alma asla olmadı.

Geri