Karadeniz Pet

Yumurta alamadığım tek çift hakkında

• Konbuyu başlatan Onur TÜFEKCİ
  • Başlangıç tarihi
O

Onur TÜFEKCİ

Guest
Merhaba arkadaşlar,

3 çift muhabbet kuşum var. Diğer 2 çiftten yumurta ve yavru aldım. Fakat bir çiftimden henüz yavru alamadım.

Erkek kuş sürekli kur peşinde. Dişi de sürekli erkek yaklaştığında gagalıyor kendisini bir türlü çiftleşmeye yönelmiyor. Birbirlerini kaşıma durumları mevcut. Zaten dişi kuş henüz yuvaya girme eğiminde değil.
Birde dikkat ediyorum sabah işe gitmeden odaya girdiğimde erkek telde oluyor. Gündüzleri de hafta sonu uzaktan gördüğüm kadarıyla tellerde çok duruyorlar.

Tip olarak kuşlara bakarsanız herkesin diyeceği kızışmış yumurta yakın olacak. Fakat 1 aydır bu durumdalar yuvanın yakınından geçtiği bile yok. Örnek olarak fotoğraflarını da ekleyeyim. Önerisi olan varsa dinlerim. İnat ettirdi keratalar :)

dişiyi değiştir kardeş niye dersen bu kadar kızışmış bir kuş çiftleşmiyosa hayat yok demektir al yenisini gitsin

benim dişim 2 aydır kızışmış durumda 1 senedir beraber yaşıyorlar dişi sürekli yuvaya giriyor fakat erkek anca öpüşüyor :) erkekleri değiştirelim biz :D

Usta erkek çok sağlam 7/24 peşinde :D Dişi hazır değil yanaşmıyor .Bal, mama, nijer denemediğim halt kalmadı :D

dişi kus henüz hazır degil demekki çiftiniz cok ürkek sanırım daha yukari kaldırın ve su ana kadar yaptığıniz işlemleri tekrar tekrar gözden geçirip nerede hata yaptığınızi bulabilirsiniz

dişi kızışkın biraz daha bekle derim acele etme

Geri