Karadeniz Pet

Yumurta bozuk mu

Alidgn23

Meraklı Üye
Arkadaşlar yumurtali çift almıştım kuşlar sorunsuz üstüne yatiyor yumurtayi yaptıgı günü bilmediğim için size sormak istedim acaba iki yumurta bozuk mu yoksa yavrular çıkmak üzere diyemi böyle.

Ekli dosyalar

• 20190728_131148.jpg
    4.7 MB · Görüntüleme: 30
  • 20190728_131142.jpg
    5.1 MB · Görüntüleme: 22
5 tane duruma yorum yapan yoneticiler nedense saatlerdir bu konuya yorum.falan yapmiyorlar keyfiniz bilir.

1-2 haftayı geçtiyse iç kontrol yapın telefon flaşının üstüne tutun yumurtaları (dolu ve boş muhabbet kşu yumurta resimlerine de ) bakın bozuksa yatmaz boşsa da yatar

Çok ürkekler ama sonrasinda yatmaz diye elimi bile vurmadim hiç ama yatiyor

Hic dışarı çıkmıyor ki sadece ses olursa bazen. Bende hic elimo sürmedim yumurtalara sonra yatmaz diye. Kormuyorum açıkçası 1 hafta oldu alalı

Kimsenin bilgisi yok güzel yatsin kuş 1 hafta daha olmadi kirarim ne yapayim :)

Kimsenin bilgisi yok güzel yatsin kuş 1 hafta daha olmadi kirarim ne yapayim :)
Yok daha niye kiriyosun 1 hafta oldu herhalde daha degil mi? Normalde 2 hafta suresi var zaten en kötü 1 hafta daha bekleyelim bir gelisme var mı bakalım olmazsa arkadaşın dediği gibi dolu mu boş mu diye bir bakarsin birkaç gün sonra o arada yazan bilen biri olur belki

Çok ürkekler ama sonrasinda yatmaz diye elimi bile vurmadim hiç ama yatiyor
Bunu deneme yanılma yöntemiyle görmelisiniz. Bence deneyin en azından kuşlarınız ne gibi bir yapıya sahip ona göre davranırsınız sizde yumurtaları alın karanlık bir ortamda telefonunuzun flashın üstüne koyun ve yumurtaları inceleyin fotoğraf çekebilirseniz gönderin fotoğraf çekemiyorsanız yumurtanın içini tarif edin. Genellikle kırmızı damarlar olmalı içinde. Yumurtalar çok kirli dikkat edin herhangi bir temizlik yapmayın içine bir avuç kadar talaş koyabilirsiniz.

Bunu deneme yanılma yöntemiyle görmelisiniz. Bence deneyin en azından kuşlarınız ne gibi bir yapıya sahip ona göre davranırsınız sizde yumurtaları alın karanlık bir ortamda telefonunuzun flashın üstüne koyun ve yumurtaları inceleyin fotoğraf çekebilirseniz gönderin fotoğraf çekemiyorsanız yumurtanın içini tarif edin. Genellikle kırmızı damarlar olmalı içinde. Yumurtalar çok kirli dikkat edin herhangi bir temizlik yapmayın içine bir avuç kadar talaş koyabilirsiniz.
Tsk ederim yorum için yumurtalari temizleyip talas koydum kuş halen sorunsuz bir şekilde yatiyor fakat ışık tutup baktigimda anlayamadim ne yazik ki

Ekli dosyalar

• yumurta-kontrol-tablosu.jpg
    yumurta-kontrol-tablosu.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 16
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    44.3 KB · Görüntüleme: 16
Yumurtalar böyle arkadaşlar?

Ekli dosyalar

• 20190730_180902.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 28
  • 20190730_180916.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 26
  • 20190730_180939.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 25
  • 20190730_180953.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 27
Yumurtalar dolu dişi kuş yatmaya devam etsin bu süreçte rahatsız etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Kca