Karadeniz Pet

yumurta fenerle bakmak

Rahim Guguş

Meraklı Üye
merhaba ustalar...

öncelikle benim kuşum geçen hafta pazartesi günü yumurtladı ve en son yumurtasını bugun yaptı ama ilk yumurta hangısı bılmıyorum boş mu dolumu diye hepsıne baksam sorun olur mu hızlıca bakıp bırakıcam kuş rahatsız olur mu cunku follukta hep onu elımde yavasca cıkarıp bakıcam hızlıca hepsıne sonra koycam yıne sizce ne yapmalıyım

Yumurtaları eline alma küçük bir ışık ile yumurta üzerine getir dolu ise belli olur eline alıp kırabilirsin yanlışlıkla

yok elıme alıp baktım sorun olmadı fakat hepsi boş galiba ben diyorumki bi 15 20 gün bekleyim belkı cıkar bu arada ilk çiftleşmeleri

10 gün kadar bekleyin sonra atarsınız

sağolun. birde son bir şey soracagım ilk kuluckada böyle oluyormus 2. kuluckaya ne zaman gırış yapar

Acele etmeyin sabırlı olun. Yuvalığı takın anlaşıyorlarsa bir şekilde zamanı gelince olur. Her kuşun pskolojisi aynı değil veya her zaman aynı huyda olacaklar diye bi şeyde yok. Biz sadece beslenme yuva takıp bekleyebiliriz. Gerisi onlara kalmıs.

kuşlar anlaştı yumurtaladı zaten ne yuvalık takması ustam :))

sağol Levent abi kısmetse olur kısmet olmazsa diğer kuluçkalara bakacağız..

Ben sizin yerinizde olsam hiç bakmam yumurtalara.Eğer 18 maksimum 21 günü çıkım olmazsa.
Yumurtalara müdahale gerekebilir.Yumurta boşsa eğer,30 günlük dinlendirilmelisiniz.
Bol yavrulu yumurtalar dilerim :)

Geri