Karadeniz Pet

Yumurta kaç gün sonra çıkacak

Sibel067

Yeni Üye
İlk yumurtanın 19 günü ne zaman çıkacak yavru

Bazen 20-25 güne kadar uzayabiliyor diye biliyorum bu süre eğer yavru varsa, ama genelde 18-19 günde çıkması normal

Bazen 20-25 güne kadar uzayabiliyor diye biliyorum bu süre eğer yavru varsa, ama genelde 18-19 günde çıkması normal
Normalde 21 gün ama ilk yumurtaya hemennyatmis ise bazı kuşlar 3. Yumurtadan sonra yatr o yuzd3n ilk yumurta değil yattığı yumurtadan sonra 21 olarak sayarsınız ve yumurta boş olursa eğer bu süre değişir çünkü 1 2 3 yumurta 1l21 gün lük ken 4 yumurta 19 5. Yumurta 17 gün 6. Yumurta 15 günlük olarak gider Yani siz yumurtaların günlük olarak işaretle diniz ise günü dolana bakabilirsiniz ama işaretlemediniz ise sadece boş dolu mu ona bakabilirsiniz yoksa gününü anlayamazsiniz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normalde 21 gün ama ilk yumurtaya hemennyatmis ise bazı kuşlar 3. Yumurtadan sonra yatr o yuzd3n ilk yumurta değil yattığı yumurtadan sonra 21 olarak sayarsınız ve yumurta boş olursa eğer bu süre değişir çünkü 1 2 3 yumurta 1l21 gün lük ken 4 yumurta 19 5. Yumurta 17 gün 6. Yumurta 15 günlük olarak gider Yani siz yumurtaların günlük olarak işaretle diniz ise günü dolana bakabilirsiniz ama işaretlemediniz ise sadece boş dolu mu ona bakabilirsiniz yoksa gününü anlayamazsiniz

Ben işaretlemedim ilk yumurtanın 19 günü dolu gibi gözüküyor yavru ne zamn çıkar

19 . Gün ise birinci yumurta
17 15 13 gün 4. Yumurta 8 gün sonra hepsinin süresi dolar bu arada ışık ile dolu boş kontrolü yapabiliyorsanız dökümü boşmu onu bilirsiniz

19 . Gün ise birinci yumurta
17 15 13 gün 4. Yumurta 8 gün sonra hepsinin süresi dolar bu arada ışık ile dolu boş kontrolü yapabiliyorsanız dökümü boşmu onu bilirsiniz

Dolu gözüküyor ama bazı sitelerde 18 gün çıkması gerekir yazıyor bazıları 25 21 kararsız kalıyor çıkmazsa ne yapmalıyım

Dolu gözüküyor ama bazı sitelerde 18 gün çıkması gerekir yazıyor bazıları 25 21 kararsız kalıyor çıkmazsa ne yapmalıyım
Yumurtalarda işaret olsa 18 günü dolan yumurtaya ses varmı yokmu kontrol ederdiniz ama dizde o sans yok o yüzden beklemekten başka çareniz yok ve cik-cik ses yapan yumurta varsa onu takip edersiniz

O sesi duymaya basladiysaniz yavru maximum 24 saat icinde yavru nasipse cikacak demektir.

Şimdi benim kuşlarımın yumurtalarından 17. günde ses gelmeye başladı 18. günde de çıktı.
Sadece bir yumurtadan ses gelmedi. Bende 21 gün olana kadar bekledim sonra müdahale ettim baktım yavru içinde ölüydü.

Şuan kontrol edebilirsiniz bi ışık yardımıyla yavaşça yumurtayı alın bi bakın ışıkla hatta fotoğrafını bile buraya atabilirsiniz

Bugün 20 gün ne kadar bekleyeyim daha

Yumurtaya su testi uygulayın. Bir kaseye ne çok sıcak ne de çok soğuk olacak su koyun. Parmağınızı soktuğunuzda bu suya anlarsınız zaten. Hemen hemen hissetmemelisiniz parmağınızın suya girdiğini bile öyle bi sıcaklıkta olmalı su.
Sonra yumurtayı suya bırakın. Suyun hareketi durgunlaşınca yumurta su içerisinde ufak kıpırdaşmalar yapıyorsa içindeki kuş canlıdır demektir. Günü geçmiş yumurtalarda ışıkla baktığımızda anlaşılmıyorsa Son çare olarak bu uygulanır.

Geri