petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta maması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sadullah dinç tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    yumurta maması yapıcam ama faydaları neler bilmiyorum bidfe etimek yerine bebek bisküvisi katsak olurmu

2. anıl deniz yılmaz

yumurta maması genellikle çiftler için verilir minarel ve vitamin açısından faydaları çok fazladır. İçine hemen hemen kuşların yiyebileceği herşey katılabilir etimek veya bebek bisküvüsünün birşey değiştireceğini sanmıyorum.

3. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Etimek tuzsuz olduğu için tercih ediliyor aslında Bebe bisküvisi de koyuluyor ama çok koyma en fazla 3 tane koy bence.

4. Bengiözcan

niye sadece çiftler için? bence tek kuşlara da arada verilmeli

5. Gürcan Kurt

Çiftler için olarak genelleme yapamayız, genelde mamanın verilişi kuşları kızıştırmak için olduğundan arkadaş çiftlere verilir demiş. Ben tek olarak beslediğim kuşuma ayda en az 2 kere veriyorum belirtildiği gibi mineral ve vitamin açısından büyük faydası var bu yüzden yavrulara sık sık verilmesi lazım.

#5 Gürcan Kurt, 30 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Mart 2014
  6. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    zaten kuşlar yemiyorlar yere düşen yemmleri yiyor bida yapmıcam boşuna zaman kaybı

7. Gürcan Kurt

Yemiyorlarsa içine yeşilik falan koyun az yada yem karıştırın azcık o zaman yemeye başlarlar tabii yumurta mamasını kafese koyunca yemliği çıkarın.

8. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    yemliği çıkarırsam mamayı nereye katıcam

9. Bengiözcan

Normal yemi çıkarın demiş.Mamanın üstüne biraz yem serpin acıkınca mecbur yerler.Ama kafeste uzun süre bırakmayın mamayı

10. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mama kuşları kzıştrmak için değil vitamin olsun diye verilir. İçine de etimek bebe bisküvisi gibi ticari abur cubur ürünler katmayın kuşlara zararlı. Tuzsuz çerez ezip katabilirsiniz. Kekik koyun ishali önler.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. yumurta maması faydaları