Karadeniz Pet

yumurta maması

sadullah dinç

Meraklı Üye
yumurta maması yapıcam ama faydaları neler bilmiyorum bidfe etimek yerine bebek bisküvisi katsak olurmu

yumurta maması genellikle çiftler için verilir minarel ve vitamin açısından faydaları çok fazladır. İçine hemen hemen kuşların yiyebileceği herşey katılabilir etimek veya bebek bisküvüsünün birşey değiştireceğini sanmıyorum.

Etimek tuzsuz olduğu için tercih ediliyor aslında Bebe bisküvisi de koyuluyor ama çok koyma en fazla 3 tane koy bence.

niye sadece çiftler için? bence tek kuşlara da arada verilmeli

Çiftler için olarak genelleme yapamayız, genelde mamanın verilişi kuşları kızıştırmak için olduğundan arkadaş çiftlere verilir demiş. Ben tek olarak beslediğim kuşuma ayda en az 2 kere veriyorum belirtildiği gibi mineral ve vitamin açısından büyük faydası var bu yüzden yavrulara sık sık verilmesi lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
zaten kuşlar yemiyorlar yere düşen yemmleri yiyor bida yapmıcam boşuna zaman kaybı

Yemiyorlarsa içine yeşilik falan koyun az yada yem karıştırın azcık o zaman yemeye başlarlar tabii yumurta mamasını kafese koyunca yemliği çıkarın.

yemliği çıkarırsam mamayı nereye katıcam

Normal yemi çıkarın demiş.Mamanın üstüne biraz yem serpin acıkınca mecbur yerler.Ama kafeste uzun süre bırakmayın mamayı

Mama kuşları kzıştrmak için değil vitamin olsun diye verilir. İçine de etimek bebe bisküvisi gibi ticari abur cubur ürünler katmayın kuşlara zararlı. Tuzsuz çerez ezip katabilirsiniz. Kekik koyun ishali önler.

Geri